Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Vzala si dědovy léky na srdce, vysvětlili doping Valijevové její právníci

Kauza ruské krasobruslařky Kamily Valijevové nabrala nové obrátky. Dopingový nález vysvětlili užitím dědových léků na srdce, které si patnáctiletá závodnice vzala údajně omylem. Arbitráž CAS ji nakonec start v úterní soutěži žen v Pekingu povolila, a to i přes protesty ostatních organizací.

Je nám líto, video expirovalo.
Krasobruslařka Valijevová se i přes kauzu s dopingem představí v soutěži žen

Valijevová měla pozitivní test na zakázaný trimetazidin v prosinci při národním šampionátu v Petrohradu. Výsledky kontroly ale byly zveřejněny až poté, co pomohla Rusku ke zlatu v olympijské soutěži družstev.

Díky rozhodnutí ruské antidopingové agentury se Valijevová vyhnula suspendaci, proti čemuž se postavily Mezinárodní olympijský výbor (MOV), Světová antidopingová agentura (WADA) i bruslařská unie, ale CAS jejich odvolání zamítl.

Slyšení u arbitráže v pondělí trvalo šest hodin. "Její právníci přinesli několik důkazů, které vinu zpochybňují. Zakázaná látka se jí měla dostat do těla poté, co si omylem vzala dědovy léky na srdce," citovala agentura Reuters předsedu disciplinární komise MOV Denise Oswalda.

MOV dnes také informoval o tom, že vzorek B Valijevové zatím nebyl vyhodnocen. Už v pondělí oznámil, že pokud se Ruska v soutěži žen umístí na stupních vítězů, budou medaile předány až po vyřešení případu. Odložen byl i ceremoniál soutěže družstev.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články