Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švédsko - Lotyšsko

Trenéři zatím mají k dispozici pětici hokejistů. Další mají přibýt brzy

Český hokejový tým, který se v Praze připravuje na olympijský turnaj, momentálně čítá pětici hráčů. K Romanu Willovi, Ronaldu Knotovi a Radanu Lencovi se připojili Lukáš Klok s Lukášem Sedlákem. Další členové širší nominace se mají přidat v nejbližších dnech.

Je nám líto, video expirovalo.
Národní tým zatím v Praze trénuje v pěti

"Dnes se s trenérem Filipem Pešánem připravovala na ledě v O2 areně stejná pětice jako včera. Nejbližší další přírůstky očekáváme ve čtvrtek, kdy se mají připojit Vojtěch Mozík a Libor Šulák," řekl tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

"Je to určitě jiné než běžné tréninky. Zajímavé, protože moc často člověk jen v pěti lidech netrénuje. Poprvé jsme byli dokonce jen ve třech, což bylo náročné. Ten trénink se tomu musí přizpůsobit, ale podmínky jsou, jaké jsou. A my se s tím snažíme vypořádat," řekl Knot.

Poslechněte si nový díl Hokej fokus podcastu:

"Je to pro nás určitě lepší, než kdybychom neměli žádnou možnost chodit na led. I když pro jiné kluky může být plus, že jsou ještě v zápasovém rytmu, je perfektní, že už máme možnost se připravovat směrem k olympijskému turnaji," pochvaloval si Knot.

"Samozřejmě to není úplně standardní trénink, jak by byl s celým týmem, ale na druhou stranu si hodně zastřílíme, děláme hodně předbrankových věcí a spolupráci s obráncem. Jsou to spíš takové dovednostní tréninky, ale to je fajn, protože to mě baví," řekl Lenc.

Po zapojení dvou obránců Vladivostoku Mozíka se Šulákem dorazí pak i další pozvaní hráči z Kontinentální ligy, která přerušila základní část kvůli potížím s koronavirem. "V pátek máme avizován příjezd Jakuba Jeřábka (Spartak Moskva) a Tomáše Hyky (Čeljabinsk). V průběhu víkendu se připojí brankář Šimon Hrubec (Omsk)," nastínil Zikmund.

Radan Lenc
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Na výsledek testu čekali dva hráči. "V Rusku ještě pořád čeká brankář Patrik Bartošák (Chabarovsk) a ve Finsku čekal donedávna obránce David Sklenička (Jokerit Helsinky), ale ten už podle posledních informací negativní výsledek testu má," uvedl Zikmund.

Tato skupina hráčů by se měla vydat příští čtvrtek 27. ledna olympijským charterem do dějiště her. "Může se to ještě měnit, ale bylo naplánováno, že s touto první skupinou by měli letět hlavní trenér Filip Pešán, jeden z asistentů Jaroslav Špaček a určitě kustodi, aby na místě vše připravili. Hned druhý den po příletu bude mít tým k dispozici malou tréninkovou halu v Pekingu," nastínil Zikmund.

Druhá skupina, kterou tvoří hráči ze zbývajících evropských soutěží, se patrně potká až 2. února při odletu na letišti. "Uvidíme, jak to bude všechno vypadat, ale dá se předpokládat, že drtivá většina těch hráčů dorazí až na letiště," konstatoval Zikmund.

Ve čtvrtek ohlášená nominace ale ještě není konečná. Uzavře se definitivně v pondělí, pak už jsou změny možné jen ze zdravotních důvodů. Jedno místo si Pešán s generálním manažerem Petrem Nedvědem, jenž má za nominaci hlavní zodpovědnost, nechali volné. Vzhledem k okolnostem čítá jen seznam náhradníků s hráči, jichž by se mohla nominace ještě týkat, 30 jmen.

Před vstupem do olympijského turnaje čeká národní tým v neděli 6. února tréninkové utkání se Švédskem. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články