Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AZ-kvíz tentokrát s Fortunou

Švancer si vynahradil nezdar z big airu, dostal se do finálové dvanáctky slopestylu

Matěj Švancer postoupil do finále olympijské soutěže v lyžařském slopestylu. Český rodák reprezentující Rakousko v kvalifikaci obsadil deváté místo. Vyhrál úřadující světový šampion Švýcar Andri Ragettli před čerstvým olympijským vítězem v big airu Norem Birkem Ruudem. Nejlepší dvanáctka mužů bude o medaile bojovat ve středu.

Matěj Švancer
zdroj: Reuters autor: Mike Blake

Švancer si může vynahradit zklamání z big airu, v němž nepotvrdil roli jednoho z favoritů a vypadl už v kvalifikaci. V ní obsadil sedmnáctiletý talent až 26. místo poté, co mu nevyšel žádný ze tří skoků.

Také se v první jízdě nevyvaroval chyby a po pádu v jejím závěru se dostal pod tlak. "V druhém kole jsem se soustředil, aby se to povedlo až do konce a nedopadlo to jako minule," řekl Švancer.

Na první nepostupovou 13. pozici měl náskok přes čtyři body, ale úplně spokojený nebyl. "Na 100 procent ne, tak na 87," uvedl.

"Samozřejmě se nám pořádně ulevilo. Konečně jsme ukázali to, na co máme," řekl Švancerův trenér Martin Premstaller.

Švancer ovládl obě disciplíny na loňském mistrovství světa juniorů, kde startoval ještě v českých barvách.

V big airu triumfoval i na předloňské olympiádě mládeže a v této sezoně ve dvou závodech Světového poháru. Ve slopestylu byl v elitním seriálu zatím nejlépe jedenáctý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články