Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Pančochové těsně uniklo finále, po kvalifikaci se rozloučila i v Big Airu

Do třetice konec v kvalifikaci. Snowboardistce Šárce Pančochové se na olympijských hrách v Pekingu nepodařilo postoupit ani v Big Airu. Po nezdarech v nejoblíbenějším slopestylu a na U-rampě měla tentokrát k místence ve finále blízko. Dělilo ji od ní 4,5 bodu a skončila čtrnáctá. Kvalifikace vyhráli Zoi Sadowská-Synnotová a Max Parrot.

Jednatřicetileté Pančochové, která se jako první freestylistka v historii kvalifikovala na olympiádu ve všech třech disciplínách, se v úvodním skoku backside 900 malone nepodařil dopad. "Stresovala jsem se v první jízdě a spadla na blbosti, na které jsem už dávno nespadla. Je to trik, který mám fakt naskákaný na sto procent," řekla Pančochová.

Ve druhém pokusu zvládla backside 720 a na závěr frontside 720 s chycením za zadní špičku prkna. "Protože se mi nepodařil první skok, tak jsem pak musela improvizovat a taktizovat. Myslela jsem si, že by mi to mohlo vyjít do finále. Mám je víc na jistotu, proto jsem je zvolila," pokračovala juniorská mistryně světa v Big Airu z roku 2008.

Chvíli držela poslední postupové místo. Nakonec ji třetími pokusy překonaly v součtu bodů za dva nejlepší skoky dvě soupeřky a odsunuly ji mimo finálovou dvanáctku. "Trošičku jsem si představovala, že odjedu lépe druhý skok, který by mě možná posunul do finále. Jsem ale ráda, že se mi povedlo odjet dva skoky," konstatovala.

Jejím nejlepším výsledkem ze čtyř účastí pod pěti kruhy tak zůstane pátá pozice ze slopestylu v Soči 2014.

Z prvního místa postoupila Zoi Sadowská Synnottová a po triumfu ve slopestylu, v němž získala pro Nový Zéland první zlato ze zimních Her, má šanci na další medaili. Druhá byla stejně jako ve slopestylu Kokomo Muraseová, třetí další Japonka Reira Iwabučiová.

Finále je na programu v úterý.

Parrot zahájil na Big Airu výtečně

Stejně jako mezi ženami byl i mezi muži v kvalifikačním klání na Big Airu první vítěz slopestylu. Kanaďan Max Parrot vyhrál před Takeruem Otsukou z Japonska a Redmondem Gerardem z USA. Nejhodnotnější kvalifikační pokus dne za 92,50 bodu předvedl domácí Su I-ming, v součtu tří kol skončil pátý.

Snowboarding:

Ženy: Big Air - kvalifikace: 1. Sadowská Synnottová (N. Zél.) 176,50, 2. Muraseová 171,00, 3. Iwabučiová (obě Jap.) 158,50, ...14. Pančochová (ČR) 123,00 - nepostoupila do finále.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články