Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Uzávěrka dne

Blümel může v Pekingu navázat na otce. Je to krůček ke splnění snu, říká

Z role náhradníka v českém týmu na olympijských hrách je Matěj Blümel nadšený. Jednadvacetiletý talent Pardubic se loni dostal poprvé na mistrovství světa v Rize a teď je o trochu blíže startu i v turnaji pod pěti kruhy. Jeho otec Petr se jako čárový rozhodčí představil na třech olympiádách v letech 2002, 2006 a 2010.

Reprezentační útočník Matěj Blümel
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

"Je to krůček ke splnění snu. Uvidíme, jak se to všechno vyvrbí a jestli si zahraju. Ale i kdyby ne, tak jsem moc rád, že tam můžu jet," prohlásil rezolutně Blümel.

"Samozřejmě jsem trochu doufal, že by to mohlo vyjít, když se rozhodlo, že tam pustí až šest náhradníků. Jsem moc rád, že to dopadlo. Někdo si možná řekne, že jsme jen náhradníci, ale víme, jaká je situace ve světě. Každým dnem se to může změnit. Teď jsem šťastný, že tam s ostatními můžu cestovat."

O Blümelovi a dalších náhradnících se hovořilo v podcastu Hokej bez červené:

Svou pozici mezi náhradníky konzultoval s generálním manažerem české reprezentace Petrem Nedvědem. "Přišla mi zpráva, ať si jdu nafasovat olympijskou kolekci. Říkal jsem si: 'Co to je?' Volal jsem panu (manažerovi týmu Janu) Černému, ten mi hovor jen típnul a během dvou vteřin se mnou vše konzultoval pan Nedvěd. Ptal se mě, jestli bych chtěl jet a nebude mi to takhle vadit. Já jsem neváhal," vyprávěl český reprezentant.

Blümel kvůli tomu změnil plán a na čas opustí Pardubice v rozjeté extraligové sezoně. "Klub mě mohl pustit, ale také mohl říct, že ne. Už předtím jsme měli nějaká sezení s vedením. Říkali, že to je pro každého sportovce vrchol kariéry. Doufal jsem, že s tím žádný problém nebude. Děkuji, že mě pustili," vzkázal rodák z Tábora. 

Co čeká Blümela v následujících dnech? "Především doufám, že budu negativní. Testy jsou velmi striktní, jeli s ním za mnou až z Prahy. Jinak budu normálně hrát, poté bych měl někdy 2. února odletět. Možná až do pondělí, kdy si třeba budu balit věci, nad tím nebudu nějak přemýšlet. Budu se soustředit na utkání, která mám před sebou," uvedl pardubický útočník, jehož tým čeká po středečním souboji s Olomoucí čtvrteční duel v Plzni, v neděli doma s Mladou Boleslaví a v úterý na Spartě.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Pardubice - Olomouc

Odchovanec Dynama už se těší na olympijskou atmosféru. "Bude tam spousta zkušených hráčů, bude super vše vidět v tom prostředí. Nemohu se dočkat," konstatoval.

Zároveň věří, že nebude s dalšími náhradníky, kterými jsou expardubičtí hráči Jan Ščotka a David Tomášek, odříznutý od ostatních sportovců. "Pan Nedvěd mi říkal, že budeme na hotelu někde za olympijskou vesnicí. Jinak bychom měli normálně fungovat jako ostatní kluci, jen nebudeme spát na stejném místě," dodal Blümel.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články