Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ŠKODA CUP - Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš

Dvořákův čtyřbob se musí v neděli předvést, po sobotních jízdách je až dvaadvacátý

Čtyřbob Dominika Dvořáka je po polovině olympijského závodu dvaadvacátý z 28 posádek a v neděli ho čeká boj o to, aby mohl absolvovat finálové čtvrté kolo. Po dvou ze čtyř jízd v ledovém korytě v Jen-čchingu vede favorizovaný Němec Francesco Friedrich těsně před krajanem Johannesem Lochnerem.

Pilotovi Dvořákovi s Janem Šindelářem, Jakubem Noskem a Dominikem Záleským první dvě jízdy nevyšly. V úvodním kole předvedl český bob rozháranou jízdu a dělil se o 23. pozici. V druhé jízdě si po chybách v závěru 21. časem mírně výsledkově polepšil, ale nabral další ztrátu. Po vystoupení z bobu si pak Dvořák zklamaně držel hlavu v dlaních.

Češi po úvodním dnu ztrácejí 42 setin na Brazilce Edsona Luquese Bindilattiho, jenž drží dvacáté místo, které jako poslední zaručí postup do čtvrté finálové jízdy. Dvořák, který byl na těchto Hrách patnáctý s Noskem ve dvojbobech, skončil ve čtyřkách po třetí jízdě i při svém olympijském debutu před čtyřmi lety v Pchjongčchangu.

"Výsledek mluví za všechno, tohle určitě není to, co si představujeme a chceme. Je mi to líto. Druhá jízda byla malinko lepší, ale ta třináctka (zatáčka) tady, to je zlo. Je to zklamání," řekl Dvořák. "Dělám chyby v řízení. Dráha je rychlejší, jezdí se o vteřinu rychleji než v tréninku. Chová se to malinko jinak a nájezdy i výjezdy jsou trošku jiné. Jde to prostě za mnou."

"Chceme jet aspoň čtvrtou jízdu. My tři vzadu musíme zabrat na startu a pak uvidíme, co s tím půjde dělat," řekl brzdař Šindelář. "Pak už to bude na mně," dodal Dvořák. 

Friedrich vstříc zlatu

V čele je i díky nejrychlejším startům obhájce zlata Friedrich. Šampion z dvojbobů však svádí vyrovnaný souboj s reprezentačním kolegou a rivalem Lochnerem, jenž po prvním kole vedl. Po nejlepší druhé jízdě se na první místo posunul mistr světa Friedrich, i když jen o tři setiny. Kanaďan Justin Kripps ztrácí na třetím místě 38 setin.

"Prostě jsme udělali příliš mnoho chyb. Od října si říkáme, že nemáme běžet tak daleko, a co uděláme? Běžíme příliš daleko," kritizoval perfekcionista Friedrich po první jízdě. Jeho posádka zareagovala a v druhém kole vylepšila startovní rekord na 4,82. "Tím jsme ostatní trochu zaskočili, i konečným časem. Bylo důležité se posunout dopředu," uvedl třináctinásobný mistr světa a devítinásobný vítěz Světového poháru.

Jednatřicetiletý Friedrich usiluje o zopakování vítězného double z minulých Her, což se ještě žádnému pilotovi nepodařilo. Pokud získá čtvrté zlato, vyrovná nejlepšího bobistu historie, svého krajana Andrého Langeho.

Výsledky bobů na ZOH v Pekingu

Muži - čtyřboby (po 2 ze 4 jízd): 1. Německo (Friedrich, Margis, Bauer, Schüller) 1:57,00 (58,29+58,71), 2. Německo (Lochner, Bauer, Weber, Rasp) -0,03 (58,13+58,90), 3. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) -0,38 (58,38+59,00), ...22. ČR (Dvořák, Šindelář, Nosek, Záleský) -2,51 (59,71+59,80).

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články