Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Futsalová liga: Slavia – Plzeň

Wise na U-rampě hattrick nepřidal, olympijským šampionem je Porteous

Americký akrobatický lyžař David Wise těsně nedosáhl na zlatý olympijský hattrick v U-rampě. Úřadující dvojnásobný šampion skončil v závěrečné disciplíně freestylistů v Genting Snow Parku v Čang-ťia-kchou druhý za Novozélanďanem Nicem Porteousem. Trio medailistů, které v odlišném pořadí kopíruje výsledek minulých Her v Pchjongčchangu, doplnil Američan Alex Ferreira.

Wise byl dosud jediným olympijským šampionem v U-rampě, v níž lyžaři debutovali na Hrách v Soči 2014. Jednatřicetiletý Američan útočil na zlato i v Číně a za povedenou úvodní jízdu získal 90,75 bodu. Poprvé však pod pěti kruhy našel přemožitele. "Je to ale mnohem lepší než nemít vůbec žádnou medaili," řekl novinářům.

Také Porteous v tříkolovém finále, v němž se lyžaři museli vyrovnat s poryvy větru a dvacetistupňovým mrazem, zaznamenal nejlepší jízdu hned na úvod. Za dva po sobě jdoucí triky double cork 1620 dostal od rozhodčích rovných 93 bodů a vylepšil bronz z Pchjongčchangu, který vybojoval už jako šestnáctiletý.

"Jsem nadšený, stále tomu nemůžu uvěřit. Podmínky dnes byly hrozné. Bylo to hodně pomalé a docela náročné. Ale dal jsem do toho maximum a nechal jsem tam všechno," uvedl Porteous, jenž po soutěži slavil zlato se starším bratrem Miguelem, který obsadil jedenácté místo.

I Ferreira zajel nejlepší jízdu hned na úvod finále a za 86,75 bodu bral po stříbru z Pchjongčchangu bronz.

Vzhledem k náročným podmínkám bylo v soutěži k vidění množství pádů, z nichž ale lyžaři vyvázli bez vážnějších zranění.

Výsledky akrobatického lyžování na ZOH:

Muži - U-rampa: 1. N. Porteous (N. Zél.) 93,00, 2. Wise 90,75, 3. Ferreira (oba USA) 86,75, 4. Bowman (Kan.) 84,75, 5. Irving (USA) 80,00, 6. Rolland (Fr.) 79,25, 7. Blunck (USA) 78,25, 8. Kenworthy (Brit.) 71,25, 9. Mackay 65,50, 10. D'Artois (oba Kan.) 63,75.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články