Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Švédsko

Schultingová obhájila v short tracku olympijské zlato na kilometru

Závod žen na krátké dráze na 1000 metrů vyhrála favorizovaná Suzanne Schultingová. Nizozemská závodnice už ve čtvrtfinále překonala světový rekord a ve finále na cílové čáře předčila Korejku Čchö Min-čong. Arianna Fontanaová z Itálie upadla a byla penalizována na desáté místo.

Je nám líto, video expirovalo.
Finále short tracku žen na kilometrové trati

Schultingová už ve čtvrtfinále překonala časem 1:26,514 deset let starý světový rekord Korejky Šim Suk-hi. Ve finále jela téměř o dvě sekundy pomaleji, přesto zvítězila způsobem start–⁠cíl, ačkoli v závěru na ni zle dotírala dvojnásobná olympijská vítězka z minulých her Čche Min-čong.

Svou rekordní sbírku deseti olympijských medailí mohla rozšířit Italka Arianna Fontanaová, jež se dlouho držela těsně za Schultingovou. V závěru však vítězka pětistovky zavinila kolizi s Američankou Kristen Santosovou a byla diskvalifikována.

Ze semifinále štafet mužů postoupilo do boje o medaile nezvykle pět štafet – Jižní Korea, Ruský olympijský výbor, Kanada, Itálie a také domácí Čína, kterou rozhodčí dodatečně doplnili po pochybném střetu čínského a kanadského závodníka na předávce.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články