Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Hrdinové z antuky

Mezi účastníky olympiády se objevilo dalších 37 případů covidu

Mezi účastníky olympijských her v Pekingu se objevilo dalších 37 případů nákazy koronavirem. Nedělní testy odhalily covid-19 u 28 osob, které do dějiště olympiády přicestovaly, včetně devíti sportovců či členů jejich doprovodu. Dalších devět lidí bylo pozitivně testováno již v uzavřené olympijské bublině.

Je nám líto, video expirovalo.
V Pekingu přibývá nakažených covidem, a to i mezi sportovci

"Není to úplně začátek, jaký jsme si představovali, ale je dobré vidět, že všechna opatření pro Hry fungují," řekla předsedkyně komise sportovců MOV Emma Terhová. Bývalá finská hokejistka je kvůli nákaze rovněž v izolaci.

Mezi pozitivně testovanými členy ruské výpravy byli obhájce stříbrné medaile z Pchjongčchangu: skeletonista Nikita Tregubov, jeho reprezentační kolega Vladislav Semjonov a biatlonistka Valerie Vasněcovová.

Všichni tři kvůli tomu o start na Hrách přijdou. "Včera bylo jasné, že olympiádu nestihnu," napsal na Instagramu šestadvacetiletý Tregubov, který má na kontě také stříbrnou a bronzovou medaili z mistrovství světa.

"Bohužel, můj olympijský sen zůstane jen snem. Jednou snad najdu sílu znovu povstat, ale to už bude o něčem úplně jiném," napsala na Instagramu čtyřiadvacetiletá členka ruských štafet, s nimiž se v této sezoně Světového poháru třikrát probojovala na stupně vítězů.

V ruském týmu by ji měla nahradit Jevgenija Burtasovová, která v minulém týdnu na evropském šampionátu v německém Arberu ovládla vytrvalostní závod a štafetu smíšených dvojic.

V sobotu se v souvislosti s Hrami v Pekingu objevilo 34 pozitivních testů na koronavirus, celkem jich od 23. ledna bylo 176. Další pozitivní sportovce odhalily testy ještě před cestou do Číny, mezi nimi je i skokanka na lyžích Marita Kramerová. Rakouská hvězda kvůli tomu vynechala sobotní generálku na Světovém poháru ve Willingenu a odložila odlet do Pekingu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články