Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švédsko - Lotyšsko

Ledeckou na Hrách v paralelním obřím slalomu doplní snowboardistka Maděrová

Ester Ledecká nebude na olympijských hrách v Pekingu jedinou Češkou v paralelním obřím slalomu snowboardistek. Do nominace se na základě přerozdělení míst dostala i Zuzana Maděrová.

Ester Ledecká
zdroj: Dukla autor: Ivana Roháčková

Z českého týmu dnes vypadla jedna z medailových nadějí snowboardcrossařka Eva Samková, která nestihne doléčit oba z prosince zlomené kotníky. Nejistá je také účast skikrosařky Diany Cholenské, u které vyšetření odhalilo přetržený přední zkřížený vaz v koleně.

Maděrová dlouho figurovala těsně pod čarou. Nakonec uspěla poté, co Kanada možnost doplnění nevyužila. "Samozřejmě jsem nadšená a nemůžu se dočkat! Popravdě jsem si to za poslední dny trochu vymodlila. Když jsem se to dozvěděla, nemohla jsem tomu uvěřit," uvedla čtvrtá z paralelního slalomu na juniorském mistrovství světa v roce 2020.

"Budu se snažit o co nejlepší výsledek, abych co nejlépe reprezentovala Českou republiku. Ale vzhledem k tomu, že budu jedna z nejmladších účastnic v naší disciplíně, chci si hlavně užít atmosféru a brát celou olympiádu jako skvělou zkušenost," řekla Maděrová.

Skikrosařka Cholenská si přetrhla zkřížený vaz v pravém koleně minulý týden při pádu na Světovém poháru v kanadské Nakisce. Premiérového startu pod pěti kruhy se však osmnáctiletá závodnice nevzdává.

"V hlavě jsem pořád nastavená tak, že do Pekingu pojedu a porvu se o co nejlepší výsledek. Udělám maximum pro to, abych byla součástí české výpravy," řekla Cholenská po vyšetření u fyzioterapeuta Pavla Koláře, na základě jehož doporučení se rozhodne příští týden.

Počet olympioniků v české výpravě se po doplnění Maděrové vrátil na 112 jmen, což je z českého pohledu nejvíce v historii zimních olympiád.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články