Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svět motorů

Ledecká si vyzkoušela poprvé sjezdovou trať, skončila jedenáctá

Na lyže si musela zvykat rychle. Po super-G se rozjely sjezdové tréninky. Ester Ledecká obsadila jedenácté místo, za nejrychlejším časem Švýcarky Prisky Nuferové zaostala o 1,47 sekundy. Poprvé od zranění kolena se představila nejlepší sjezdařka sezony Italka Sofia Goggiaová a skončila o osm setin za Ledeckou. V neděli a v pondělí jsou na pořadu další dva tréninky. Závod je v plánu v úterý.

Ester Ledecká na trati olympijského sjezdu
zdroj: Reuters

Na sjezdovku Rock ve středisku Jen-čching padaly při tréninku malinkaté vločky. Ledecká jela s devítkou. Časem 1:34,94 minuty po dojetí vedla, ale poté o deset míst klesla.

Nad startem Goggiaové visel po pádu v lednovém v super-G v Cortině d'Ampezzo, při kterém si poškodila zkřížený vaz a holenní kost, otazník. Na olympiádě proto vynechala páteční superobří slalom, do tréninku sjezdu už ale nastoupila. Jízdu zvládla a po dojezdu zvedla vítězně ruce nad hlavou.

"Trochu to tu a tam bolí, ale olympiáda je pro mě všechno a udělala bych cokoli, abych tady mohla startovat," řekla olympijská vítězka sjezdu z Pchjongčchangu.

První trénink absolvovala s respektem česká lyžařka Tereza Nová a s odstupem šest a půl vteřiny za vítězkou obsadila 41. místo. "Mám smíšené pocity. Oproti tomu, jak jsem to čekala, to bylo víc v pohodě. Vím, že do toho můžu jít víc a nemusím se toho bát," řekla Nová.

Barbora Nováková kvůli problémům s kotníkem do prvního tréninku nenastoupila.

Výsledky tréninku na sjezd na ZOH v Pekingu

1. Nuferová (Švýc.) 1:33,47, 2. Weidleová (Něm.) -0,44, 3. Scheyerová (Rak.) -0,67, ...11. Ledecká -1,47, 41. Nová (obě ČR) -6,53.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články