Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Uzávěrka dne

Pátým biatlonistou pro olympiádu bude Žemlička. Druhý dvojbob Češi mít v Pekingu nebudou

Nominace českých biatlonistů pro olympijské hry v Pekingu je kompletní. Pátým mužem, který do Číny vyrazí, se stal Milan Žemlička, kterého čeká premiéra pod pěti kruhy. Naopak bobistům se nepodařilo kvalifikovat druhý dvojbob.

Milan Žemlička
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Bobisté doufali, že pojedou na olympiádu se dvěma dvojboby. Z žebříčku mezinárodní federace IBSF ale vyplývá, že Česko má jeden dvojbob a jeden čtyřbob. Teoreticky je ve hře ještě možnost získání dvojbobu po přerozdělování kvót, ale pravděpodobnost není veliká.

Žemlička doplnil v týmu mužů Michala Krčmáře, Adama Václavíka, Jakuba Štvrteckého a Mikuláše Karlíka. O své nominaci rozhodl na závodech IBU Cupu ve slovenském Osrblí. "Zároveň jsme přihlíželi i k dlouhodobé výkonnosti. Z toho nám vyšel nejlépe," uvedl na webu svazu kouč mužů Ondřej Rybář.

"Milan Žemlička měl dobrý úvod sezony, střelecky byl velmi vyrovnaný a zvládl nejlépe i závody v Osrblí. Jako jediný odstřílel čistě sprint a tím si řekl o pozici náhradníka i v souvislosti se štafetou, v které potřebujeme spolehlivého střelce," dodal Rybář.

Je nám líto, video expirovalo.
Sourozenci Březinovi už myslí na olympiádu

V české rekordní zimní olympijské nominaci, jejíž počet při neúčasti druhého dvojbobu aktuálně klesl o jedno místo na 112 jmen, zbývá doplnit hokejovou sestavu mužů.

Počet účastníků ale může narůst, lyžaři a snowboardisté doufají v doplnění některých disciplín po přerozdělení kvót. "Blízko k navýšení míst mají skokanky na lyžích, běžci na lyžích by mohli získat další místo pro muže a alpští snowboardisté jedno místo pro ženu. Prostor pro navýšení stávající kvóty je také v alpských lyžařských disciplínách," uvedl generální sekretář svazu Jakub Čeřovský v tiskové zprávě. Aktuálně má Svaz lyžařů ČR v nominaci 34 jmen.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články