Austrálie slaví zlato v akrobatickém lyžování. Jízdu v boulích ovládla Anthonyová

Olympijskou soutěž v boulích vyhrála akrobatická lyžařka Jakara Anthonyová a získala pro Austrálii první zlato na zimní olympiádě od roku 2010. Čtvrtá žena z minulých Her v Pchjongčchangu procházela závodem suverénně – byla nejlepší v kvalifikaci i ve všech třech finálových jízdách.

Anthonyová získala pro Austrálii zlato v jízdě v boulích

V rozhodujícím finále pro šest nejlepších dostala třiadvacetiletá Anthonyová od rozhodčích 83,09 bodu a o téměř tři body za sebou nechala Američanku Jaelin Kaufovou (80,28). Bronz získala Ruska Anastasija Smirnovová.

Mistryně světa Perrine Laffontová z Francie skončila při obhajobě zlata z Pchjongčchangu čtvrtá.

Akrobatické lyžování - jízda v boulích:

Ženy: 1. Anthonyová (Austr.) 83,09, 2. Kaufová (USA) 80,28, 3. Smirnovová (Rus.) 77,72, 4. Laffontová (Fr.) 77,36, 5. Kawamuraová (Jap.) 77,12, 6. Giacciová (USA) 75,61.