Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Poslední hora

Slovensko se musí na OH obejít bez jednoho z trenérů, Banská Bystrica ho nepustí

Slovenská hokejová reprezentace musí před blížícími se olympijskými hrami řešit nečekaný problém. Vedení Banské Bystrice totiž odmítlo na akci uvolnit trenéra Vladimíra Országha, který je asistentem Craiga Ramsayho u reprezentace. Slovenská nejvyšší soutěž totiž nemá během olympijského turnaje přestávku.

Radost slovenských juniorů
zdroj: ČTK/AP/Mark Blinch

"Na jedné straně je to zklamání, ale na druhé straně chápu, že klub dělá všechno pro to, aby se nám vydařil závěr sezony a šli jsme do play-off z nejlepší možné pozice. Akceptuji to, jsem s tím smířený a doufám, že se ještě někdy na olympiádu dostanu," uvedl Országh.

Vedení Banské Bystrice, aktuálně nejlepšího mužstva soutěže, do národního týmu uvolnilo trojici hráčů, které Ramsay nominoval. Bez hlavního trenéra ale v průběhu olympiády být nechce.

"Chtěli jsme situaci vyřešit, ale náš záměr se nám nepodařilo zrealizovat, proto jsme trenéra Országha neuvolnili. Nahradit ho bylo pro nás krajním řešením," uvedl ředitel klubu Michal Longauer s tím, že i absence útočníků Miloše Bubely, Patrika Lampera a Tomáše Surového bude pro klub problémem.

V nominaci Slovenska na OH je deset hráčů z domácí ligy. Bez svých opor se budou muset obejít i Trenčín, Košice, Nitra a Liptovský Mikuláš.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy