Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Samková už se plně koncentruje na olympiádu. Poslední závod SP vynechá

Poslední závod Světového poháru ve snowboardingu se uskuteční bez Evy Samkové. Česká reprezentantka na generálku do německého Feldbergu neodjede z důvodu přípravy na Hry, když se místo souboje o další body do seriálu bude připravovat v rakouském Flachau.

Eva Samková
zdroj: ČTK autor: Fiala Břetislav

Ve Feldbergu budou závodit junioři Sára Veselková a Matouš Koudelka, kteří minulý týden startovali v Bansku.

Samková po zranění ramena, kvůli němuž přišla o závody ve Val Thorens, rakouském Montafonu a v italské Cervinii, před obhajobou olympijského zlata ze Soči absolvovala jen závody SP v tureckém Erzurumu. Tam vyhrála a společně s Vendulou Hopjákovou skončila druhá v závodě dvojic.

Původně měla závodit od pátku do neděle ve Feldbergu, ale nakonec plány změnila. "Rozhodli jsme se poslední Světový pohár, který proběhne tento týden ve Feldbergu, vynechat. Olympijský tým vyrazí do rakouského Flachau, kde budeme trénovat v malé trati na skocích a na sjezdovce. Budeme ladit poslední drobnosti před olympijskými hrami," řekl trenér Marek Jelínek.

Samková loni ve Feldbergu vyhrála druhý závod, když se ve finále schválně opozdila na startu, ve volné trati nabrala rychlost a pak soupeřky předjela. V prvním závodě v tomto německém středisku před rokem skončila osmá. "Dvakrát spadla po střetu s italskou závodnicí, protože ta trať je malinkatá a strašně krátká," připomněl Jelínek.

V Rakousku budou se Samkovou trénovat Hopjáková, Jan Kubičík a Kateřina Louthanová, která účast na ZOH získala na poslední chvíli.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články