Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Sáblíková se Zdráhalovou už dorazily do olympijské vesnice. Pochvalovaly si tamní jídelnu

Jako první z českých sportovců se ubytovaly v olympijské vesnici v Kangnungu rychlobruslařky Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová. Sáblíková s dalšími členy týmu odletěla do Koreje v předstihu, vedle aklimatizace se věnovala i tréninku na suchu. Trojnásobná olympijská vítězka pak společně se Zdráhalovou poprvé vyzkoušela trénink v hale po otevření olympijských sportovišť.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK autor: Šváb David

"Byly se podívat na led," řekl trenér Petr Novák. "Led bude na závody super jako vždycky. Ale i kdyby nebyl, bude pro všechny stejný," uvedla Sáblíková.

Podmínky v hale v Kangnungu vyzkoušela při loňském mistrovství světa na jednotlivých tratích. "Výzdoba je ale nyní úplně jiná, všude je olympijská symbolika," poukázala Sáblíková na olympijské kruhy, nápisy s názvem Her nebo obří piktogram rychlobruslení.

S olympijskou vesnicí se zatím stihly rychlobruslařky seznámit jen letmo. "Zatím jsme se jen byli kouknout, kde co je. Stejně toho ještě moc nevím. Našli jsme prádelnu u nás v domě," řekla Sáblíková. "A herna je dobrá, stejně jako posilovna a fitko celkově," doplnila Zdráhalová, která si hned na začátku ověřila, že přímo z olympijské vesnice vidí čeští sportovci na nedaleký Český dům.

Po Turínu 2006, Vancouveru 2010 a Soči 2014 je Sáblíková již na čtvrté olympiádě a může porovnávat zázemí vesnice. Ubytování v Kangnungu označila za super. "Apartmán je hodně velký. Líbí se mi, že je tam kuchyň a obýváček pro všechny," řekla třicetiletá hvězda. Zdráhalová je na Hrách poprvé. "Bude zvláštní být v apartmánu s někým dalším. Jsem zvyklá být třeba jen s Martinou a s holkami z týmu," řekla.

Obě stihly i oběd v jídelně, tradičním místě setkávání sportovců na olympiádách. "Já nevěděla, co si tam mám dát. Nejradši bych si dala úplně všechno a to bych asi praskla. Je to fakt dobrý!" zářila Zdráhalová. Zkušenou Sáblíkovou uspokojilo, že je v nabídce hodně zeleniny i ovoce. "Fakt dobré to bylo," uvedla.

Zdráhalová se těšila na olympijskou deku a na fotku s olympijskými kruhy. "Jsem ráda, že si tyhle dvě věci mohu odvézt domů," řekla rychlobruslařka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články