Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jelena Ostapenková - Karolína Plíšková

Němci opanovali závod sdruženářů na velkém můstku, berou všechny medaile

Naprostou dominancí německých sdruženářů skončil olympijský závod na velkém můstku. Vyhrál úřadující mistr světa Johannes Rydzek před Fabianem Riesslem, bronz bere Eric Frenzel. Nejlepší ze čtveřice Čechů byl devatenáctý Tomáš Portyk.

Na velkém můstku brali němečtí sdruženáři všechny medaile
zdroj: Reuters autor: Kai Pfaffenbach

Silná německá trojice se po skoku seřadila od čtvrtého do šestého místa a na vedoucího Japonce Akita Watabeho ztráceli od 24 do 34 vteřin.

Závod rozhodli Němci v závěrečném stoupání desetikilometrového běhu, stačil jim pouze Nor Jarl Magnus Riiber, ale ve finiši Němce o kompletní stupně vítězů nepřipravil. Nejlepší skokan dne Watabe doběhl pátý.

"Poslední metry byly neuvěřitelné. Pro německý sport to byl skvělý den," řekl Rydzek. "Trenér nám řekl, ať na trati spolupracujeme, abychom obsadili první tři místa. Něco takového se asi jen tak zopakovat nepovede," přidal Riessle.

"Samozřejmě jsem chtěl vyhrát, jako všichni ostatní. Ale i tak to byl skvělý den. Po skoku jsme věděli, že máme šanci všem ukázat sílu německého týmu," dodal Frenzel.

Na 26. místě skončil Miroslav Dvořák a oproti závodu na středním můstku si pohoršil o pět příček. Ondřej Pažout byl 37., Lukáš Daněk o dalších devět míst za ním.

Portyka umístění zklamalo, doufá v lepší zítřky

Po skokanské části figuroval Portyk na osmnáctém místě. "Můstky mi tady nesedly, ale do závodu jsem se vyhecoval, uklidnil a předvedl nejlepší skoky. Nebyl tam stres. Závodní skok jsem zvládnul," hodnotil bývalý juniorský mistr světa.

V běhu chvilku bojoval o dvanácté místo, ale v závěru se propadl a dojel devatenáctý. "Jel jsem s nejlepšími běžci startovního pole. Tři a půl kola jsem vydržel a na konci mi došly síly, ale běžecky jsem se celkově zvedl. Je tam progres a doufám, že to tak bude dál," řekl jednadvacetiletý Portyk.

Devatenáctým místem si vylepšil olympijské maximum. "Chtěl jsem být jinde, jsem trošku zklamaný. Ale to tam bude vždycky, dokud nebudu první," dodal.

Triumfální dojezd německých sdruženářů
zdroj: Reuters autor: Kai Pfaffenbach

Stejný kousek se Němcům podařil v Innsbrucku

Německým sdruženářům se podařilo dobýt kompletní pódium podruhé v olympijské historii. Na hrách v Innsbrucku v roce 1976 se seřadili Ulrich Wehling, Urban Hettich a Konrad Winkler, přičemž první a třetí tehdy reprezentovali NDR.

Rydzek, Frenzel a Riessle na ně navázali a i jejich zásluhou Německo soupeří s Norskem o pozici nejúspěšnější výpravy na hrách v Koreji. Obě mají po 11 zlatých medailích, Němci zatím v celkovém součtu vybojovali o šest cenných kovů méně.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy