Následuje
Volejbalová Liga mistrů: České Budějovice - Civitanova

Biatlonová nominace se rozrůstá. Na olympiádu pojede Soukup i Zvařičová

Český biatlonový tým pro zimní olympijské hry v Pchjongčchangu doplnili Jaroslav Soukup a Veronika Zvařičová. O obsazení posledního místa mezi ženami se rozhodne mezi Lucií Charvátovou a Leou Johanedisovou.

Jaroslav Soukup
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Soukup, který byl v Soči bronzový ve sprintu a podílel se na stříbrné medaili smíšené štafety, doplnil Ondřeje Moravce, Michala Krčmáře a Šlesingra a Adama Václavíka.

Soukupovi pomohlo 25. místo ve sprintu v Oberhofu. Pak sice onemocněl, bral antibiotika, ale nominace ho neminula. Nyní už začíná pomalu trénvat.

Zvařičová se vrátila do Světového poháru po těžkém zranění po střetu na kolečkových lyžích s autem na jaře 2013. V Ruhpoldingu byla 32. ve vytrvalostním závodě. Doplní Veroniku Vítkovou, Evu Puskarčíkovou, Jessicu Jislovou a Markétu Davidovou.

"Nominace je výsledkem dlouhých diskusí, přičemž finální slovo měli trenéři," uvedl prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza. "V kategorii mužů je prvním náhradníkem Ondřej Hošek," doplnil.

U žen, kde má reprezentace šest míst, se ještě o druhé náhradnici rozhodne mezi Lucií Charvátovou a Leou Johanidesovou. Rozhodujícím faktorem by měly být výsledky na blížícím se mistrovství Evropy v Itálii.

Kvůli zdravotním problémům na ZOH, které začnou za necelé tři týdny v Koreji, nemůže startovat největší hvězda týmu Gabriela Koukalová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy