Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Zraněná Miculyčová přijde o olympijskou kvalifikaci, účast na Hrách je přesto reálná

Úřadující mistryně Evropy ve freestyle BMX Iveta Miculyčová si při tréninku poranila kotník a nezúčastní se koncem týdne druhého dílu olympijské kvalifikace v Budapešti. Osmnáctiletá závodnice přesto v účast v Paříži věří. Informoval o tom cyklistický svaz.

Iveta Miculyčová
zdroj: Reuters

"Samozřejmě mě to mrzí, protože jsem se v přípravě cítila opravdu dobře. Ale tyhle věci k našemu sportu bohužel občas patří. I tak věřím, že se na olympiádu do Paříže dostanu," řekla Miculyčová, dvojnásobná evropská šampionka z předchozích dvou let a držitelka bronzu z mistrovství světa v roce 2022.

Miculyčová byla v prvním závodě olympijské kvalifikace v Šanghaji šestá. V maďarské metropoli se bude rozhodovat o finálové dvanáctce postupujících.

I přes neúčast v Budapešti ale vypadá start české závodnice v Paříži reálně. "Podle našich propočtů má Iveta na zisk olympijské kvóty i tak šanci, protože napřímo z kvalifikace postupuje šest žen a dalších pět se kvalifikuje poměrně složitým způsobem na základě umístění na mistrovství světa 2023 a 2022, kde Iveta vybojovala bronz," uvedl předseda komise BMX Českého svazu cyklistiky David Průša. Jedno místo má zajištěné jako pořadatel OH Francie.

"Definitivní jistotu ale budeme mít až po té kvalifikaci, kdy Mezinárodní cyklistická unie oznámí finální nominaci dvanácti kvalifikovaných žen do olympijského závodu," dodal Průša.

Zranění kotníku není tak vážné, že by vítězce domácí ankety Král cyklistiky za rok 2022 start na olympiádě znemožnilo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články