Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Získat zlato a vidět Bilesovou. Je inspirací pro všechny, řekl o legendární gymnastce James

Hvězdami nabitý americký tým basketbalistů má před olympijskými hrami v Paříži dva hlavní cíle. Vedle toho zjevného, zlaté medaile, se potkat s nejúspěšnější gymnastkou historie Simone Bilesovou. Podle agentury AP patří hráči USA k jejím největším – a to doslova – fanouškům.

Tým USA pro olympijský turnaj v Paříži
zdroj: x.com/USA Basketball

"Je to jednoduché, je prostě nejlepší," řekl o Bilesové čtyřnásobný vítěz NBA a trojnásobný olympijský medailista LeBron James. "Je inspirací pro mou dceru a nejen všechny černošské dívky na světě, ale i pro všechny děti. Nejen v gymnastice, ale ve všech ohledech," dodal.

Sedmadvacetiletá Bilesová by se podle odhadu médií mohla stát jednou z tváří pařížských Her. Už před nimi je nejúspěšnější gymnastkou všech dob, neboť má ve sbírce 37 medailí z olympijských her a mistrovství světa. "Být tak dobrá – omlouvám se, tak skvělá – a stále překračovat hranice... Kdybych měl šanci ji vidět a třeba se s ní i vyfotit, hodně by to pro mě znamenalo," přiznal se pivot Ben Adebayo.

Basketbalisté budou chtít využít volna ve svém olympijském programu, aby Bilesovou viděli naživo v soutěži. Šanci budou mít 1. srpna, kdy je na programu finále ženského víceboje. "Slyšel jsem, že to je docela drahá záležitost se tam dostat," uvedl Tyrese Haliburton, jehož pětiletý kontrakt s Indianou na 245 milionů dolarů vstoupí v platnost na začátku nové sezony NBA. "Ale myslím, že bych to mohl nějak zvládnout," dodal.

Příležitost si nechce nechat ujít ani Devin Booker, jenž byl členem týmu USA i na předchozích Hrách v Tokiu, kde měli sportovci kvůli koronavirové pandemii ztížený přístup na jiné soutěže. "O to jsem přišel. Nemohl jsem chodit na jiné sporty, vidět jiné země, nic. Budu ji ze všech sil podporovat, pokud budu mít čas a dovolí mi to program," řekl rozehrávač Phoenixu.

Poučení basketbalisté oceňují také dlouhověkost Bilesové, jež by se ve 27 letech mohla stát druhou nejstarší olympijskou vítězkou ve víceboji v historii.

"Nedávno jsem se bavil s jednou gymnastkou a zjistil jsem, že jsou na vrcholu třeba od patnácti do osmnácti devatenácti let, což jsem nevěděl. Takže to, že je v tomhle věku stále mezi elitou... To musím vidět," prohlásil pětatřicetiletý Kevin Durant. "Jsem její velký fanoušek. Ona mě k tomu svému sportu přivedla, protože jsem před ní gymnastiku moc nesledoval," dodal trojnásobný olympijský vítěz a dvojnásobný šampion NBA.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články