Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Svaz potvrdil olympijskou nominaci kanoistů, o Paříž nepřijdou ani bratři Fuksové

Na olympijských hrách v Paříži budou v rychlostní kanoistice reprezentovat závodníci, kteří místa vyjeli. Po skončení Světového poháru v Szegedu to oznámil Český svaz kanoistů. Nominaci tak má jistou i deblkánoe Petr Fuksa, Martin Fuksa na pětistovce, která kvůli Martinově nemoci na Světovém poháru chyběla.

Bratři Fuksové na deblkanoi
zdroj: Reuters

Vedle úvodního Světového poháru olympijské sezony se výkonnost posuzovala také na základě prvního nominačního závodu v Račicích, kde bratři Fuksové závod deblkánoí na 500 metrů vyhráli.

"Dle nominačních kritérií bylo možné určit jmenovitou nominaci na olympijské hry po Světovém poháru v Szegedu. Na základě výkonnosti našich reprezentantů hned v tomto prvním možném termínu také tým pro Paříž uzavírám. Už dubnový první nominační závod, kde naše hvězdy startovat nemusely, potvrdil jejich výkonnost. Je úžasné, že výpravu doplnila Anežka Paloudová, která předvedla v Szegedu parádní výkony," uvedl šéftrenér reprezentace Pavel Hottmar.

Na Hrách v Paříži tak budou na kilometru závodit kajakář Josef Dostál a úřadující mistr světa kanoista Martin Fuksa. Na pětistovce se představí deblkánoe bratrů Fuksových a deblkajak Jakub Špicar, Daniel Havel. Kajakářka Paloudová si úspěchem v dodatečné evropské kvalifikaci zajistila místo na pětistovce.

Kromě Dostála, kterému termín koliduje s vysokohorským soustředěním, budou všichni olympionici před Hrami v Paříži závodit ještě na mistrovství Evropy. Šampionát se uskuteční v polovině června v Szegedu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články