Švábíková: Prostě jsem si řekla, že to musím skočit. A odjíždím s rekordem

Nemohla být šťastnější, přestože to nakonec nebyla medaile. Daleko od ní ale Amálie Švábíková nebyla. V olympijském finále si došla pro páté místo, a to v českém rekordu. Navíc zapsala dosud nejlepší výsledek českých atletů v Paříži. "Je to fakt neuvěřitelné, jsem obrovsky šťastná," přiznala čtyřiadvacetiletá reprezentantka.

Amálie Švábíková
zdroj: ČTK/AP

Švábíková uspěla na výšce 470 centimetrů na druhý pokus, a v tu chvíli byla osmá.

Mimochodem – finále s velkou nadsázkou připomínalo kriketový zápas roztahaný do několika dní. Tady to sice dny nebylo, ale házelo se dlouho, téměř tři a půl hodiny.

Ale zpátky. Další postupná výška 480 cm byla už o sedm centimetrů výš než její osobní rekord, který měla z mistrovství republiky ve Zlíně.

Na třetí pokus Švábíková uspěla a z tabulek vymazala dosavadní rekord Jiřiny Svobodové (Kudličkové) z roku 2013.

Nový český rekord Amálie Švábíkové
Dostupnost videa skončí: 10.08.2024 20:35

"Upřímně řečeno, ani nemůžu být šťastnější. Hrozně jsem si přála být do šestého místa, skočit si osobní rekord, a to se povedlo. Nevím, co na to říct. Jsem fakt šťastná," vyprávěla v rozhovoru pro ČT sport.

Dosud největším úspěchem čtyřiadvacetileté skokanky bylo čtvrté místo na letošním mistrovství Evropy v Římě.

Právě onen třetí pokus pak popsala.

"Já jsem vůbec nevěděla, jestli na to mám. Ale když jsem viděla ten druhý pokus, který byl kousek, tak jsem si řekla, že to prostě musím skočit," zasmála se.

Švábíková: Nemůžu být šťastnější. Povedlo se to
Dostupnost videa skončí: 10.08.2024 21:40

A byla ráda, že se to povedlo.

"Ten pokus byl fakt dobrej. Pamatuju si ho a hrozně se těším, až se na něj podívám," dodala Švábíková, za níž skončila řecká olympijská vítězka z Ria Katerina Stefanídiová.

Zvítězila mistryně světa Australanka Nina Kennedyová, která jako jediná zdolala 490 centimetrů.

"A já jsem pátá a odjíždím s českým rekordem, osobním rekordem. Jsem fakt šťastná," vyprávěla Švábíková.