Svět motorů

Edwards létal nad košem a dovedl USA k dalšímu vítězství na Hrách

Třetí utkání, třetí skalp soupeře. Američtí basketbalisté opět dominovali a po výhře 104:83 nad Portorikem prošli do play-off jako tým s nejlepší bilancí. LeBron James a spol. překonali i do třetice stobodovou hranici.

Anthony Edwards z USA posílá míč do koše na Hrách v Paříži
zdroj: REUTERS autor: John David Mercer

Už před posledním zápasem základní části, ve kterém Srbové porazili 96:85 Jižní Súdán a zajistili si druhé místo ve skupině C, je jasné, že favorité z USA narazí ve čtvrtfinále na Brazílii. Další dvojice utvoří Německo s Řeckem, Kanada s domácí Francií a Srbsko s Austrálií.

V celku obhájců titulu byl v Lille nejlepším střelcem Anthony Edwards s 26 body, dvouciferným počtem bodů přispělo i dalších pět svěřenců Stevea Kerra.

Americký tým se pomaleji rozjížděl a první čtvrtinu ještě umožnil soupeři vyhrát 29:25. Druhou desetiminutovku však ovládl rozdílem 23 bodů a ještě před přestávkou zápas rozhodl. V portorickém dresu si 18 bodů připsal Jose Alvarado.