Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Olympijské cesty Synka a Špotákové se opět protnou – na festivalu v Mostě

Dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková po dvaceti letech nepojede na olympiádu jako sportovkyně. Hry v Paříži příští rok stráví na Olympijském festivalu u jezera Most. Spolu se skifařem Ondřejem Synkem bude jeho ambasadorkou.

Je nám líto, video expirovalo.
Špotáková se Synkem jsou ambasadory Olympijského festivalu v Mostě

Světová rekordmanka pod pěti kruhy debutovala v Aténách 2004. Tehdy vypadla v kvalifikaci, ale o čtyři roky později v Pekingu už triumfovala. Přidala ještě zlato z Londýna 2012 a bronz z Ria 2016. Její poslední olympiádou byla ta "covidová" předloni v Tokiu, kde nepostoupila do finále.

Profesionální kariéru už ukončila a do Paříže se nechystá ani jako fanynka nebo spolukomentátorka. Patnáct olympijských dní stráví na Olympijském festivalu.

"Myslím, že tohle je hodně dobrá náhrada. Moc se na to těším. Budu si moct s dětmi vyzkoušet padesát sportů, zažít tu olympijskou atmosféru jinak. Vítat olympioniky, potažmo i medailisty. Dá se tam spát i ve stanu přímo v olympijském kempu. Budou zážitky jiné, ale pořád olympijské," řekla.

Dlouholetá hvězda české atletiky doufá, že si jako moderátorka také nějaký sport vyzkouší. A plánuje podporovat české olympioniky na dálku.

"Já se musím kolikrát krotit, jsem taková vznětlivější, a budu fandit, co to dá. Samozřejmě na místě je to důležitější, když jste na tom stadionu. Ale jestli tam bude nějaká kulisa a lidí tam bude hodně, tak u jezera Most může vzniknout skvělá fanzóna," řekla trojnásobná mistryně světa.

"S Ondrou je sranda"

Je ráda, že druhým ambasadorem je trojnásobný olympijský medailista na skifu Synek, který má také medaile z Pekingu, Londýna a Ria. "Prožívali jsme spolu ty úspěchy a potom i to, co je doprovází, taková ta ocenění, různě jsme se míjeli. Ondra je jeden z mých oblíbených olympioniků. Je s ním hlavně sranda. Je to pohodář, to mi vyhovuje. Myslím si, že zábava bude," uvedla Špotáková.

Olympijský festival u jezera Most bude po dobu OH od 26. července do 11. srpna 2024 nejen nabízet možnost vyzkoušet si různé sporty, ale také zprostředkovávat českou stopu z Paříže včetně vítání případných medailistů. Novinkou je stanové městečko, ke se mohou ubytovat lidé, kteří chtějí v areálu strávit více dní. K dispozici pro ně budou vybavené stany. Vstupenky i ubytování jsou k dispozici na webu www.olympijskyfestival.cz.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články