Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Na olympiádě budou závodit i dálkař Meindlschmid a steeplař Habarta

Atletickou nominaci na olympijské hry v Paříži rozšířili dálkař Petr Meindlschmid a národní rekordman v běhu na 3000 metrů překážek Tomáš Habarta. Oba finalisté nedávného mistrovství Evropy v Římě se posunuli na postupové pozice v žebříčku po odhlášení některých atletů umístěných před nimi. Pod pěti kruhy bude startovat třicet českých atletů.

Petr Meindlschmid
zdroj: Reuters

"Petr Meindlschmid i Tomáš Habarta v letošní sezoně podávají neskutečné výkony. I na mistrovství republiky odvážně závodili a snažili se splnit přímý limit na olympiádu. To jim sice nevyšlo, ale štěstí přeje připraveným, a tak naši výpravu doplní i oni," řekl svazový předseda Libor Varhaník. Oba dodatečně nominovaní atleti závodí za Slováckou Slavii Uherské Hradiště.

Teprve osmnáctiletý Meindlschmid, kterého připravuje Jiří Brázdil, na evropském šampionátu v Římě nejprve v kvalifikaci poprvé v kariéře překonal osmimetrovou hranici a ve finále pak v juniorském národním rekordu 803 cm obsadil sedmé místo.

O dva roky starší Habarta v květnu v Chorzówě vylepšil téměř 52 let starý český rekord Dušana Moravčíka v běhu na 3000 metrů překážek. V římském finále svěřenec Hakima Saleha skončil desátý a národní maximum stlačil na 8:21,83.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články