Matelová se prala co to šlo. Soupeřce z Nizozemska podlehla až v sedmé sadě

Hana Matelová bojovala do poslední chvíle, ale svůj druhý zápas na olympijských hrách s Nizozemkou Britt Eerlandovou prohrála v sedmi setech. V něm podlehla soupeřce 9:11, v utkání česká hráčka vedla už 3:1 na sety.

V prvním setu Matelová vedla už 9:5, ale Nizozemka vývoj otočila a nakonec proměnila třetí setbol. Další tři sady získala Češka, ale v páté se nechala rozhodit bouřlivou atmosférou v hale po vítězství francouzského reprezentanta. V šestém setu vedla 9:6, avšak Eerlandová pěti body v řadě prohru odvrátila.

Také do rozhodující sady vstoupila Matelová lépe, jenže za stavu 6:2 zkazila podání a Nizozemka, která je v žebříčku o jedinou příčku výš, i s pomocí několika "prasátek" dovršila obrat.

Čtyřiatřicetiletá zlínská rodačka se při třetí účasti pod pěti kruhy dočkala premiérové výhry. V 1. kole zdolala desátou nasazenou Yang Xiaoxin z Monaka 4:2 na sety.