Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio Time Out

Česká výprava si z Paříže přiveze deset medailí, věští analýza

Podle aktuální analýzy společnosti Gracenote Sports, která pravidelně odhaduje výsledky na nejvýznamnějších sportovních akcích, získají Češi na olympijských hrách v Paříži tři zlaté medaile, dvě stříbrné a pět bronzových. Tato bilance by Česku v žebříčku zemí vynesla 27. místo.

zdroj: Reuters

Nejcennější kovy vybojují podle Gracenote vodní slalomář Jiří Prskavec, rychlostní kanoista Martin Fuksa a ženský tenisový debl. Stříbro si z Paříže odvezou oštěpař Jakub Vadlejch s lukostřelkyní Marií Horáčkovou.

Bronz analytici přisuzují veslařům Miroslavu Vraštilovi s Jiřím Šimánkem na dvojskifu lehkých vah, střelcům Petru Nymburskému v třípolohové malorážce a Jiřímu Liptákovi v trapu, zápasníkovi Arturu Omarovovi a plážovým volejbalistům Ondřeji Perušičovi s Davidem Schweinerem.

Na předchozích OH v Tokiu obsadila česká výprava s rekordním ziskem 11 medailí v pořadí národů 18. místo.

O nejcennější medaile se kromě Prskavce s Liptákem postarali judista Lukáš Krpálek a tenisový pár Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková.

Podle Gracenote ovládnou hodnocení zemí v Paříži USA se 126 medailemi včetně 37 zlatých před Čínou (78/35) a Velkou Británií (65/17). Domácí Francie skončí s 54 cennými kovy pátá za Japonskem, podle počtu zlatých bude třetí (27).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články