Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Olympiádě dětí a mládeže vládli reprezentanti jižní Moravy a Prahy

Před olympijskými hrami v Paříži na jihu Čech soutěžila o medaile tuzemská mládež na 11. letní Olympiádě dětí a mládeže. Nejvíc zlatých medailí získali zástupci Jihomoravského kraje. Nejúspěšnější v počtu získaných bodů pak byla Praha.

Je nám líto, video expirovalo.
Nejvíc medailí na ODM získali Jihomoravané

Pražské výpravě pomohly k bodovému triumfu výjimečné výkony, o které se postaralo několik talentovaných jedinců. Například Daniel Gasiúnas Demčenko bodoval hned ve třech disciplínách. K bronzu v hodu diskem přidal stříbro ve vrhu koulí a další druhé místo vybojoval i jako kapitán basketbalového týmu Prahy, který až ve finále nestačil na výběr Ústí nad Labem.

Jako velká atletická naděje se předvedla na ODM Linda Botková. Ta vybojovala také tři medaile. V dálce si dolétla pro bronz a jen chvíli poté vyhrála běh na sto metrů překážek, když jen o pár setin zaostala za vlastním českým rekordem v žákovské kategorii. Se sprinterskou štafetou si pak ještě doběhla pro stříbrnou medaili.

"Začít se hned po dálce zase koncentrovat na překážky, to je úplně něco jiného, jiný rytmus, jiná disciplína. Ale jsem hrozně ráda, že jsem to zvládla," řekla spokojená atletka.

Medailovou žeň předvedla také moderní gymnastka Jekatěrina Zaripová z pražského Motorletu. Česká reprezentantka veze domů čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články