Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Běžkotoulky

Nesmíme se bát změny, aby sport neskončil v muzeu, říká laureát Ceny Věry Čáslavské Portoričan Bochette

Do Česka přijela jedna z nejpozoruhodnějších osobností současného sportu. Portoričan Liston Bochette reprezentoval svou zemi v desetiboji i na bobech. Teď po celém světě rozvíjí myšlenky olympismu a proslavil se i jako malíř. V Liberci převezme Cenu Věry Čáslavské. Přímý přenos konference Žena a sport v současné společnosti na festivalu Sportfilm Liberec sledujte v pátek od 10:00 na ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Inspirativní Liston Bochette navštívil Česko

Po Lukáši Krpálkovi bude Liston Bochette teprve druhým laureátem ceny Paprsek odvahy a naděje Věry Čáslavské pro úspěšné sportovce, kteří získaný věhlas dlouhodobě využívají ve prospěch druhých.

"Příběh Věry znám celý svůj život. Byla hrdinkou po celém světě, překračovala hranice sportu, reprezentovala víru, nikdy by se na ni nemělo zapomenout. Děkuji, je to pro mne velká čest," prohlásil Bochette.

Sám se na Hry kvalifikoval jako atlet v desetiboji a pak se třikrát zúčastnil jako bobista. Poté působil v elitní komisi sportovců Mezinárodního olympijského výboru, vedl celosvětovou kampaň s cílem sjednotit absolventy sportovních škol pod olympijskou vlajku a propagovat olympijské hodnoty v jejich zemích.

"Nesmíme se bát změny, musíme obstát před mladými, aby sport neskončil v muzeu," uvedl Bochette.

Do Česka přivezl i ukázku své další práce – obrazů, které vyhledávají sběratelé po celém světě. "V olympijském duchu jsem se snažil být nejlepší, jak jsem mohl být. Možná pak vyhrajete, možná skončíte druzí, třetí, ale budete v tu danou dobu nejlepší, jak jste jen mohl být. To je lekce, která pomůže lidem," podtrhl Bochette.

Celý rozhovor s inspirativní osobností Listonem Bochettem sledujte v pátečních Sportovních zprávách od 12:25.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články