Následuje
Česko - Anglie

Na úvod Olympijského festivalu mládeže skončil běžec na lyžích Vacek čtvrtý, hokejisté zdolali Rusko

Nad Sarajevem zase vzplanul olympijský oheň 35 let poté, co se tu konaly zimní hry v roce 1984. V hlavním městě Bosny a Hercegoviny odstartoval zimní Evropský olympijský festival mládeže. Hned v první den skončil běžec na lyžích Mathias Vacek ve svém závodě čtvrtý. Čeští hokejisté do 17 let pak udolali 2:1 Rusko.

Česká výprava čítající 53 členů se mohla brzy dočkat cenného kovu. Závod v běhu na lyžích na deset kilometrů klasicky ovládli Francouzi Perez a Arnaud.

Mezi nimi se dobře držela česká naděje Mathias Vacek. Poslední ve startovní listině však byl Rousset také z Francie. Vacka odsunul na čtvrté místo a Francouzi si rozdělili všechny medaile.

Na úvod Evropského olympijského festivalu mládeže měli Češi blízko medaili

Nejlepší z českých dívek na trati 7,5 kilometru byla šestnáctá Jolanta Byrtus. V curlingu reprezentoval Českou republiku smíšený tým, který v prvním duelu podlehl Velké Británii 3:8. Poté však uspěl 7:4 s Dánskem. 

Čeští hokejisté do 17 let vedení medailistou z olympijských her v Naganu Liborem Procházkou si vyšlápli na ruské mladíky a díky trefám Handla a Cikharta slaví první vítězství na turnaji.

Turnaj hokejistů do 17 let na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v Sarajevu:

Skupina B:

ČR - Rusko 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 20. Handl, 51. Cikhart - 30. Didkovskij.

Skupina A:

Finsko - Slovensko 2:1 (2:0, 0:0, 0:1).

Zdroj
sarajevo.olympic.cz

Hlavní zprávy