Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

MOV se znovuzvoleným Bachem chystá reformy, mladé fanoušky chce nalákat na virtuální sporty

Předseda Mezinárodního olympijského výboru se nezměnil, ale připravují se vylepšení v práci organizace. Na závěr svého třídenního zasedání MOV schválil v pátek soubor 15 reforem, od nichž si slibuje, že pomohou k tomu, aby byla olympiáda znovu atraktivní pro fanoušky, města a sponzory. Měly by k tomu pomoci snížené náklady, digitální prostředí a nové zdroje zisku.

Olympiáda bude (?)
zdroj: ČTK/AP/Kim Kyung-hoon

Letní a zimní olympijské hry, jež jsou klíčovým produktem MOV, ztratily podle mnohých v posledních letech hodně ze svého lesku. Zřetelné je to především v odlivu zájmu o jejich pořádání, státy a města odrazuje hlavně velikost a finanční nákladnost akce.

"Koronavirová krize změnila náš svět v mnoha základních věcech. Svět už nebude stejný. Dokonce i až konečně zvládneme tuto zdravotní krizi, budeme čelit jejím sociálním, finančním, ekonomickým a politickým dopadům," uvedl Thomas Bach, jenž byl ve středu bez protikandidáta znovuzvolen do čela MOV.

Předchozí soubor reforem s názvem Agenda 2020 byl přijat v roce 2014, ale nezastavil odliv uchazečů o pořádání olympijských her. Loňské odložení OH v Tokiu 2020 na letošní léto ovlivnilo image olympiády i finance MOV.

Nejnovější reformy mají základ v pěti pilířích, mezi nimiž jsou digitalizace, udržitelnost a finanční stabilita. Podle MOV mají pomoci udržet lépe organizaci a olympiádu v globálním prostředí po koronavirové pandemii.

Mezi reformami schválenými v poslední den on-line zasedání MOV je také ještě větší důraz na odkaz Her, které by tak měly mít větší pozitivní vliv na místní komunitu. V plánu je také zamyslet se nad zařazením virtuálních sportů, například cyklistiky na trenažéru, do olympijského programu.

MOV se už dlouhá léta snaží snížit rostoucí průměrný věk olympijských fanoušků a přitáhnout mladé lidi. K tomu by mělo právě zapojení virtuálních sportů pomoci.

Je nám líto, video expirovalo.
Ruským sportovcům Kaťuša hrát nebude
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy