Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Více než stovka sportovců nebude kvůli dopingu startovat na OH

Londýn - Více než stovce sportovců zabránil pozitivní dopingový test v účasti na olympijských hrách v Londýně. Krátce před startem her to oznámila Světová antidopingová agentura (WADA).

Londýnská laboratoř
zdroj: ČT24

"Za šest měsíců do 19. června bylo potrestáno minimálně 107 sportovců," uvedl dnes šéf WADA John Fahey na zasedání Mezinárodního olympijského výboru. "Těžko říct, kolik z nich by se kvalifikovalo, ale byl to jejich cíl a jsem rád, že mohu říct, že tu s námi v Londýně nejsou," dodal.

Hry sice slavnostně odstartují v pátek, ovšem období, kdy jsou sportovci testováni jako při soutěži, začalo otevřením olympijské vesnice 16. července. Zatím bylo provedeno 300 testů a všechny byly negativní. "Tahle námaha v době před hrami přináší své ovoce. Dopující by si měli uvědomit, že šance uniknout odhalení je teď nejmenší v historii," uvedl Fahey.

Během londýnských her bude otestováno kolem 6 250 vzorků, tedy více než na jakýchkoli jiných OH. Před čtyřmi lety v Pekingu bylo 20 dokázaných dopingových případů, z toho šest se týkalo koní. Byl to pokles oproti 26 hříšníkům z Atén 2004.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy