Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Spurt

Thorpe si po návratu zatím OH nevybojoval

Adelaide (Austrálie) - Pětinásobný olympijský vítěz v plavání Ian Thorpe si po návratu k závodům zatím účast na hrách v Londýně nevybojoval. Devětadvacetiletý Australan, jenž po pětileté pauze ohlásil návrat loni v únoru, neuspěl na národní kvalifikaci na 200 metrů volný způsob. O víkendu to zkusí ještě na své slabší poloviční trati.

Ian Thorpe
zdroj: ISIFA/EPA

Thorpe po návratu k plavání neoslnil a zaostával daleko za svou pověstí i přezdívkou Torpédo. Nejúspěšnější sportovec olympiády v Sydney v roce 2000 se třemi zlaty a dvěma stříbry dnes na australské kvalifikaci v Adelaide vypadl v semifinále, kde skončil dvanáctý.

"Jsem hrozně moc zklamaný," hlesl Thorpe. "Myslel jsem, že můžu a budu plavat rychleji. Mnohem rychleji. Pohádka se proměnila v noční můru," uvedl zdrceně. K účasti na hrách potřeboval projít do osmičlenného finále a v něm být nejhůře šestý, aby se kvalifikoval alespoň do štafety. V semifinále dohmátl v čase 1:49,91, vítězný Ryan Napoleon byl rychlejší o více než dvě sekundy.V rozplavbách přitom Thorpe plaval o 75 setin rychleji, osobní rekord má téměř o šest sekund lepší. Na MS v roce 2001 vyhrál za 1:44,06 a tento čas vydržel osm let jako světový rekord. Vybojovat si start v Londýně se jedenáctinásobný mistr světa pokusí ještě v neděli na stovce. Tam má však podle odborníků ještě menší šanci. Dnes si s ním velké zklamání prožily i tři tisícovky fanoušků ve vyprodané areně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy