Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Špotáková U Pinkasů: Chci zlatý hattrick

Praha - Loni ve své oblíbené pražské restauraci U Pinkasů dostala oštěpařka Barbora Špotáková krejčovský metr, který měla den po dni stříhat až do začátku olympijských her v Londýně. Neudělala to. "Chci si ho vystavit, protože byl skvělý. Přišlo mi škoda ho rozstříhat," řekla dnes. V hospodě, kde je štamgastem a kde má vlastní půllitr, dostala dnes další dárky za druhé olympijské zlato z Londýna.

Barbora Špotáková u Pinkasů
zdroj: ČTK/AP autor: Vít Šimánek

Nedaleko Můstku slaví Špotáková pravidelně. Poprvé v roce 2006, kdy skončila druhá na mistrovství Evropy v Göteborgu. Od té doby posezení pořádá každý rok a vždy na počest medaile z vrcholné akce. "Doufám, že se tady kruh neuzavírá, že pokračujeme dál," prohlásila při dnešní oslavě. Je však možné, že si Špotáková dá roční mateřskou pauzu. "Když dá pánbůh, ať se to děje, já bych ráda," uvedla.

Plzeňskou dvanáctku jí načepoval nejen nejlepší český výčepní roku 2012 Ota Haurythun, ale také ministr obrany Alexandr Vondra. Od něj dostala oštěpařka džbán na pivo s vyrytým jménem, nechyběly květiny a od vedení restaurace obdržela holinky. Nikoliv z kolekce olympijského oblečení, ale speciální bílé se jménem hospody, nápisem Zlatá Bára, půllitrem a srdci.

"Takhle po ránu pivo? To to dneska pěkně začíná," usmívala se oštěpařka Dukly, která bude v září povýšena z nadporučice na kapitánku. Má za sebou už několik oslav. "Včera byl první hodně krušný večírek na Sýkořici," přiznala Špotáková. V bydlišti jejího přítele Lukáše si každý kromě intenzivního pití půjčoval medaili. "Chvílemi jsem ztratila přehled, kde je, a bála se o ni, ale újmu naštěstí nezaznamenala. Byla politá šampaňským a přišlo mi, že to vsákla," smála se Špotáková. "Už ji ale schovám. Nechci, aby se zničila," dodala oštěpařka, která se stala první čestnou občankou Sýkořice.

Největší tlak už má za sebou a oslavy si užívá. Nechce ale zapomenout ani na atletiku. "Oslavy jsou divoké, už jsem asi starší, už to tak nezvládám. Ale už jsem byla třikrát běhat," uvedla jednatřicetiletá atletka. V plánu má i házet, nejspíš zkraje příštího týdne. Ve čtvrtek 23. srpna ji totiž čeká start na Diamantové lize v Lausanne.

Pasuje se také do role trenérky. Její maminka Ludmila bude v pondělí v Hrádku nad Nisou házet oštěpem v rámci závodu veteránů nad 60 let, její osobní rekord se blíží třiceti metrům. "Byla za mnou dvakrát v Nymburce a udělala si osobák o tři metry," chlubila se Špotáková. "Žádné velké ambice nemá, ale baví jí to," dodala.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy