FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha B

Povýšil si doplaval pro svou normu – bronz

Londýn - Třicetiletý Jan Povýšil z předchozích tří paralympijských účastí v Sydney, Aténách a Pekingu vytěžil čtyři bronzové medaile. V Londýně si naplánoval šest startů a k prvnímu z nich nastoupil na trati 50 m volným způsobem. V rozplavbě byl čtvrtý nejrychlejší, ve finále zaplaval o 1,18 s rychleji a byla z toho bronzová medaile.

Jan Povýšil
zdroj: ČT4 autor: David Soeldner

Dá se tedy říct, že Jan Povýšil, kterému mezi sportovci nikdo neřekne jinak než Dědek, povýšil bronz na normu. Bronzovou medaili získal už před 12 lety v Austrálii a hned tři bronzové medaile si přivezl před čtyřmi lety z Pekingu.

Jedinou mezinárodní akcí, na které se vášnivému fotografovi Povýšilovi povedlo porušit svou normu, bylo mistrovství světa, kde skončil dvakrát druhý.