Následuje
Panorama

Pálešová na kladině selhala, do finále tentokrát nepůjde

Londýn - Neúspěchem skončilo účinkování české gymnastky Kristýny Pálešové v kvalifikaci víceboje na OH a nenapodobila tak své vystoupení z olympiády v Penkingu, kde byla zároveň nejmladší účastnicí české výpravy. V kvalifikaci obsadila 46. místo, když hnedka na úvod třikrát spadla z kladiny. Do finále postupovalo čtyřiadvacet nejlepších gymnastek.

 

Kristýna Pálešová
zdroj: ČT4

V North Greenwich aréně přišla o šanci na postup během několika okamžiků. Kvalifikaci zahájila na kladině, na níž nastoupila jako první ve své skupině. Sestavu nezvládla a po třech pádech dostala nízkou známku 9,7 bodu. 

"Bylo to pro ní velice obtížné. Přijít první do haly, první na nářadí jako je kladina a přesto, že je zkušená závodnice, bylo toho na ni opravdu hodně a bohužel to nezvládla," zhodnotil pro Českou televizi expert Jan Komrska.

"Úspěch byl se sem už dostat. Užila jsem si to. Nedá se nic dělat," řekla Pálešová, ale při slovech se jí do očí draly slzy zklamání. Přeci jen na finále víceboje pomýšlela. "To bylo nejreálnější, ale takhle to určitě nevyjde," doplnila.

"Bylo to nervozitou, nezvládla jsem to psychicky. Tři pády jsou strašně moc, ztratila jsem tři body," hlesla Pálešová. "Je to hrozně těžké být v prvním sledu a začínat na kladině. To byl nejhorší možný los," řekla jedenadvacetiletá gymnastka. Po nepovedeném začátku se rodačka z Ivančic musela rychle zkoncentrovat na další tři disciplíny. "Bylo to těžké, vzhledem k tomu, že jsem věděla, že víceboj je ztracený, ale po prostných jsem věděla, že to zvládnu," řekla.

Na závěr cvičila na oblíbených bradlech, za něž získala 14,133 bodu a byla nejlepší ve své skupině. "Neuznali mi jednu vazbu, nebylo to úplně do stojky, ale i tak si myslím, že mi mohli dát vyšší známku. I to se odráží od toho, že jsem v prvním sledu. Kdybych byla v posledním, tak bych dostala o půl bodu víc," řekla Pálešová.

Po své sestavě si uvědomovala, že ji favoritky startující v dalších skupinách zřejmě z finálové osmičky vytlačí. "Hodně by jich muselo popadat," řekla Pálešová.

S olympiádou se rozloučila právě sestavou na bradlech, kterou smazala špatný dojem z vystoupení na kladině. Po závěrečném saltu poslala polibek do hlediště, kde si všimla členů české výpravy, a někde seděli i její rodiče.

V kvalifikaci víceboje byla nejúspěšnější Ruska Viktoria Komovová, která předčila Američanky Alexandru Raismanovou a Gabrielle Douglasovou. Zámořský tým vyhrál před Ruskami hodnocení družstev, v němž skončily třetí obhájkyně zlata z Pekingu Číňanky. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy