Následuje
Volejbalový magazín

Londýn ovládly bouřky, nad dvorci se poprvé zatáhla střecha

Londýn - Olympijský tenisový turnaj na trávě ve Wimbledonu narušilo během druhého hracího dne počasí. V Londýně pršelo a v areálu All England Clubu se hrálo podle plánu jen na centrálním dvorci pod zataženou střechou. Radek Štěpánek rozehrál svůj úvodní duel s Rusem Nikolajem Davyděnkem, ale za stavu 4:6 a 1:0 v druhém setu byl zápas podruhé přerušen.

Silná bouřka se strhla jen chvilku před začátkem tenisového programu a pak vytrvale pršelo. Štěpánek s Davyděnkem nastoupili k zápasu s téměř tříhodinovým zpožděním. Duel sledovalo hodně českých fanoušků, mezi kterými se objevili například kouč Petry Kvitové David Kotyza nebo Petra Cetkovská. V hledišti chvíli seděl i zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates.

Štěpánek v třetí hře úvodní sady ztratil podání a následně nevyužil tři brejkboly. Nebe se ale postupně zatáhlo a za stavu 3:4 v prvním setu byl zápas přerušen. Hráči ještě chvilku seděli u kurtu, ale po pár minutách zazněl pokyn trávu kvůli sílícímu dešti zakrýt. "Jaké překvapení," komentoval to Štěpánek a spěchal pod střechu.

Na dvorec se hráči znovu vrátili až po dalších třech a půl hodinách, ale stihli odehrát jen pár gamů. Štěpánek nevyužil další brejkbol a první sadu prohrál 4:6. Za stavu 1:0 v druhém setu rozhodčí opět zápas přerušil, tenisty zřejmě limitoval kluzký travnatý povrch.

Na své zápasy prvního kola dvouhry marně čekají Cetkovská a Lucie Šafářová. Zatím nedošlo ani na plánované čtyřhry, ve kterých se měly představit páry Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká a Štěpánek s Tomášem Berdychem.

Tenisový turnaj začal ve Wimbledonu v sobotu pro české fanoušky nepříjemným překvapením. Berdych hned v 1. kole prohrál s Belgičanem Stevem Darvisem. Další česká medailová naděje Petra Kvitová postoupila, ale trápila se tři sety.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy