Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Ježek získal svoji desátou medaili

Londýn - Český reprezentant Jiří Ježek dokázal ve stíhacím závodě jednotlivců kategorie C4, že patří k nejlepším cyklistům na světě. Na olympijském oválu postoupil potřetí ve své kariéře do finále stíhačky a po dvou předchozích zlatých medailích získal stříbro, když nad jeho síly byl Rumun Novak.

Cyklista Ježek slaví stříbro
zdroj: ČTK

Sedmatřicetiletý Ježek po finálovém závodě bezprostředně po sesednutí z kola velmi sympatickým gestem - poklonou až k zemi - vzdal poctu svému soupeři, kterému krátce i pogratuloval osobně a objal ho. Při hodnocení svého výkonu mluvil velmi otevřeně a pro Eduarda Novaka měl jenom slova uznání.

"Ukázalo se, že přece jenom, jak už jsem starší, potřebuju víc času na regeneraci a bylo těžké se rozhodnout, jestli jít do paralympijské vesnice odpočívat. My jsme se s ternérem Zapletalem rozhodli zůstat na velodromu a asi to nebylo ideální. Hlavně ale rozhodlo, že Eduard je opravdu ve výborné formě, jezdí v profesionálním týmu silniční závody, a to je nejlepší příprava."

Cesta českého šampióna do finále nebyla samozřejmostí. Až třetí skončil silně motivovaný domácí cyklista Jody Cundy, kvalifikaci vyhrál Novak v novém světovém rekordu 4:40.315, který sebral právě Ježkovi. "V kvalifikaci jsem zajel svůj druhý nejlepší čas v životě, ale nešel jsem úplně naplno," prozradil před předáním medailí České televizi. "Myslel jsem si, že přece jen trochu pošetřím síly, které pak využiju ve finále. To se ale nepovedlo, od poloviny závodu jsem věděl, že nemám tu energii na zrychlení, a to, že Eduard jasně vede, jsem poznal podle reakcí publika."

Jiří Ježek se svojí jubilejní desátou medailí velmi přiblížil k historické metě stát se nejvíce dekorovaným cyklistou v paralympijské historii. Na zisk té "rozhodující" má ještě týmový sprint na dráze a pak dva závody na silnici.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih z dráhové cyklistiky - stříbro Jiřího Ježka
Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy