Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Čínští gymnasté obhájili olympijské zlato, Británie má senzační bronz

Londýn - Čínští sportovní gymnasté obhájili zlaté olympijské medaile v soutěži družstev. Druhé místo nakonec po úspěšném protestu proti závěrečné známce na koni našíř obsadili Japonci. Třetí byli domácí Britové. Američané, kteří vyhráli kvalifikaci, skončili až pátí.

Čínští gymnasté
zdroj: ISIFA autor: Streeter Lecka

Číňanům se kvalifikace nevydařila, ale dnes byli na cestě za olympijským titulem naprosto suverénní. V celém šestiboji, kdy cvičí vždy tři zástupci jednoho týmu na každém nářadí, neudělali jedinou vážnější chybu. Cou Kchaj a Čcheng I-ping si tak zopakovali triumf z Pekingu, v letošním výběru je doplnili Feng Če, Kuo Wej-jang a Čang Čcheng-lung.

Stříbrné medaile dlouho drželi pevně v rukou další spolufavorité Japonci, ale na poslední chvíli o ně málem přišli. Na koni našíř nejdříve upadl Kazuhito Tanaka a konec sestavy nezvládl ani zkušený Kohej Učimura. Rozhodčí mu nejprve závěrečný prvek vůbec neuznali a Japonci se propadli až na čtvrtou pozici.

Okamžitě však podali protest a členové technické komise zvýšili Učimurovu známku o sedm desetin bodu. To ve vyrovnané soutěži rozhodlo, že Japonci skončili druzí a odsunuli za sebe Brity i Ukrajince.

Reprezentanti Ukrajiny se na bronzové příčce pohybovali před posledním nářadím s náskokem čtvrt bodu před domácím výběrem, ale Britové na prostných získali vůbec nejvyšší známku ze všech týmů. V konečném součtu Ukrajince předstihli o necelé dvě desetiny bodu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy