Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bikemaraton Drásal České spořitelny

Berdych: Budu na to chtít rychle zapomenout

Londýn – Pro Tomáše Berdycha se v tomto roce stal slavný Wimbledon noční můrou. Na trávě v All England Clubu letos totiž dvakrát vypadl už v prvním kole. Po grandslamovém turnaji nejlepší český hráč záhy skončil rovněž na olympijských hrách.

Steve Darcis a Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP

"Budu na to chtít rychle zapomenout. Wimbledon je místo, které znamená ve světě tenisu nejvíc. Nic zlého to do budoucna nebude, bude to jako jakákoliv jiná špatná porážka," doufal Berdych po prohře s Belgičanem Stevem Darcisem dvakrát 4:6. Předtím v 1. kole Wimbledonu prohrál s Lotyšem Ernestsem Gulbisem.

Tomáš Berdych: "Na trávě to buď člověku sedne, nebo ne, a mně to totálně nesedlo. Udělal jsem možná i víc než v letech předtím. Je to věc k zamyšlení, zkusit si to urovnat, co změnit, a zkusit přijít příští rok s něčím novým," uvažoval Berdych nahlas.

Marně pátral po tom, proč se mu letos na jindy oblíbeném povrchu nedařilo. "Nepřišel jsem na žádný příznak, ale určitě se vyrojí spoustu odborníků, kteří to budou vědět. Co bylo špatně a co mělo být správně. Rád si to poslechnu, ale hlavně je to věc pro můj tým, abychom se zamysleli, v čem byl rozdíl," řekl Berdych.

Na grandslamovém turnaji by pro Berdycha turnaj prohrou ve dvouhře skončil a zamířil by domů. Na olympiádě ale má ještě jednu šanci. Společně s Radkem Štěpánkem jsou pátí nasazení v soutěži čtyřhry a patří k medailovým kandidátům. "Těším se a moc rád bych si v deblu spravil chuť," řekl Berdych.

V prvním kole čtyřhry český pár čekají Italové Daniele Bracciali a Andreas Seppi a Berdych věří, že bude na zápas stoprocentně připraven. "Je to jako v Davis Cupu, když první den prohrajete a pak musíte hrát čtyřhru. Radek může být jen přínosem, může to rozmělnit a pomoci," věřil Berdych, že ho parťák vyhecuje.

Porážky s papírově slabšími soupeři šestadvacetiletý český hráč poslední dobou déle překonává. "Jsem starší a víc si to uvědomuji. Zůstalo mi to v hlavě," řekl směrem k wimbledonské prohře s Gulbisem ve třech tie-breacích. "Ale těžko říct, nakolik a zda to mělo vliv. Spíš ne, ale třeba se to tomu dá přisoudit."

V utkání s Darcisem Berdych nehrál svoji hru. Nedokázal být agresivní a trefovat vítězné míče jako dříve. "Nedokázal jsem si letos s trávou absolutně domluvit svoji hru, aby to fungovalo," krčil tenista rameny. Dokonce během utkání pětkrát uklouzl. "Snad nikdy jsem nehrál na takhle kluzkém travnatém dvorci. Mám s tím normálně problém a na tomto jsem byl absolutně bezradný. Nevěděl jsem, jak se k míči postavit, a jak se skoro udržet na nohou, abych byl schopen hrát svoji hru," řekl.

Tráva se pořadatelům povedla po Wimbledonu obnovit, ale podle Berdycha není tak hustá, jak bývá při slavném turnaji zvykem. "Je moc řídká a na tom strašně tvrdém podkladu je člověk, jako by měl nasypaný hrách," konstatoval Berdych.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy