Londýn - Australský jachtař Malcolm Page obhájil olympijské zlato ve třídě 470. Spolu s Matthewem Belcherem ve finále, které bylo ve čtvrtek odloženo kvůli bezvětří, porazili domácí dvojici Luke Patience, Stuart Bithell. Bronz získali Argentinci Lucas Calabrese a Juan de la Fuente.
Australská posádka dojela ve dvojnásobně hodnoceném finále na druhé příčce a v konečném pořadí udržela před britskou lodí první místo o osm bodů. Page navázal na čtyři roky starý triumf z Pekingu, kde zvítězil spolu s Nathanem Wilmotem.
V závodě žen si zlaté medaile vyjely vítězky Světového poháru Jo Alehová s Oliviou Powrieovou z Nového Zélandu. Za nimi se seřadily mistryně světa Hannah Millsová se Saskií Clarkovou z Británie a Nizozemky Lisa Westerhofová s Lobke Berkhoutovou, která bronzem navázala na stříbro z Pekingu.