Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio Time Out

Kučerová stanula po Svobodovi v čele komise sportovců Českého olympijského výboru

Skikrosařka Nikol Kučerová byla místo Davida Svobody zvolena předsedkyní komise sportovců Českého olympijského výboru. Bývalý moderní pětibojař skončil před měsícem poté, co si vysloužil kritiku za relativizování války na Ukrajině.

Do čela komise sportovců Kučerovou její členové zvolili jednomyslně a rovnou se v nové roli poprvé zúčastnila zasedání výkonného výboru ČOV. "Momentálně připravujeme vyhlášení Ceny Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského. Sportovci právě volí vítězku či vítěze z desítky nominovaných," uvedla Kučerová.

"Chystáme také další vzdělávací seminář pro sportovce o psychologii, duální kariéře či dalších oblastech, který jsme pod Davidovým vedením uspořádali poprvé loni a měl velmi dobrý ohlas. Chceme touto cestou podpořit setkávání sportovců i napříč generacemi, aby si mohli vyměňovat zkušenosti," dodala.

Je nám líto, video expirovalo.
David Svoboda o účasti Rusů a Bělorusů na OH

Kučerová se zúčastnila olympijských her v Soči, Pchjongčchangu, kde vybojovala 14. místo, a Pekingu. Na mistrovství světa je jejím nejlepším výsledkem šestá příčka. V závodech Světového poháru se jednou prosadila na stupně vítězů – v prosinci 2010 skončila třetí v Innichenu.

Patnáctičlenná komise sportovců hájí zájmy sportovců a spolupracuje se sportovním ředitelem ČOV Martinem Doktorem při zajištění servisu pro účastníky olympijských her i v přípravě. Zabývá se také vzděláváním sportovců a zastupuje je při jednáních na mezinárodním poli.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články