Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Judista Bezděk a vzpěrač Polák vybojovali medaile na OH mládeže

Dvě medaile už mají čeští sportovci na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires. Stříbro získal Judista Martin Bezděk, který v kategorii do 81 kg ve finále podlehl Adrianu Sulcovi z Rumunska na ipon. Vzpěrač František Polák ve váze do 56 kg na cestě za bronzovou medailí překonal tři české juniorské rekordy a skočil třetí. Každý den nabízí ČT sport hodinový zpravodajský souhrn. V pondělí si ho nenechte ujít ve 20:25.

Vzpírání
zdroj: Getty Images

Sedmnáctiletý Bezděk potvrdil pověst velké naděje domácího juda. První dva zápasy ukončil na ipon, v semifinále zdolal na wazari Alžířana Ahmada Rabahího.

Polák ve dvojboji vzepřel 233 kg a dosavadní rekord, který vytvořil v červenci při zisku stříbrné medaile na mistrovství Evropy, zlepšil o dva kilogramy. Novými českými rekordy v této kategorii jsou i 104 kg v trhu a 129 kg v nadhozu. "Cítím se skvěle a jsem šťastný. Konkurenti byli silní, na prvního ani druhého jsem neměl," podotkl s úsměvem Polák.

"Jel jsem si hlavně zazávodit, neměl jsem velká očekávání. Z medaile mám ohromnou radost, šli jsme s trenérem na jistotu pro bronz," řekl Polák. Sedmnáctiletý reprezentant nestačil jen na Vietnamce Son Ngo Dinha (262 kg) a Thajce Natthawata Čomčuena (239 kg).

"Tohle je pro české vzpírání neskutečný úspěch," řekl Polákův trenér Emil Brzóska. "Náš cíl je teď jasný. Frantu čeká (v listopadu) poprvé mistrovství světa v kategorii mužů, kde musí začít závodit už nyní, aby stihl kvalifikaci na olympijské hry v Tokiu. To je sen nás obou," dodal Brzóska.

Podle šéfa českého vzpírání Petra Krola je Polák mimořádný talent. "Pokud nepoleví, věřím, že bude úspěšně následovat Jiřího Orsága," přirovnal mladíka k nejúspěšnějšímu českému vzpěrači posledních let.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy