Následuje
FIS magazín SP

Fanoušci mohou předobjednávat vstupenky na OH v Tokiu 2020

Do začátku letních olympijských her v Tokiu zbývá ještě 561 dní. Nicméně zájemci z řad fanoušků už jsou ve střehu. Už nyní si totiž mohou začít předrezervovávat vstupeny. Počet lístků je ale omezený, organizátoři je budou přidělovat na jaře. "Pro sporty, kde mají Češi naději na úspěch, se jich snažíme získat co nejvíc," řekl předseda ČOV Jiří Kejval.

Olympijská vlajka už je v Tokiu
zdroj: Reuters autor: Kim Kyung Hoon

Na jaře 2019 bude jasné, jaké vstupenky přidělí Česku organizační výbor Her. "Poté bude možné přiobjednávat lístky dle poptávek klientů a úspěšných kvalifikací českých sportovců," vysvětlila manažerka ČOV Blanka Konečná.

Ceny vstupenek se v přepočtu budou pohybovat v rozmezí od přibližně 650 korun za lístky na základní skupiny týmových sportů, rozjížďky ve veslování či kvalifikační jízdy vodního slalomu nebo rychlostní kanoistiky až po zhruba 65 tisíc korun za vstup na zahajovací ceremoniál. Zákazníci dostanou vstupenky do rukou přibližně měsíc před startem olympijských her v roce 2020.

ČOV zároveň oznámil, že malé dětské olympiády se letos v červnu dočká Liberecký kraj. Představí se na ní největší sportovní talenty z celé republiky a možná i příští olympionici. "Diváci, atmosféra a že se chodí podporovat jiní sportovci. Myslím, že to dětem dá hlavně motivaci," uvedla plavkyně Barbora Seemanová.

Zdroj
ČT sport, olympic.cz

Hlavní zprávy