Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Kubala s Hadravou postoupili v Baku do semifinále

Baku - Beachvolejbalisté Přemysl Kubala a Jan Hadrava si na prvních Evropských hrách zahrají o medaile. Český pár ve vyřazovací části v Baku vyhrál oba zápasy a v semifinále narazí na Lotyše Martinse Plavinše a Haraldse Regžu. Robert Kufa s Janem Dumkem dohráli v osmifinále, Švýcaři Alexei Strasser a Gabriel Kissling je porazili dvakrát 21:18.

Jan Hadrava a Přemysl Kubala
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Jednačtyřicetiletý Kubala s o 17 let mladším Hadravou, který na písek přešel po sezoně v šestkovém francouzském klubu Nantes, předvedli v semifinále se Švýcary Marcem Krattigerem a Sebastienem Chevallierem skvělý obrat. V prvním setu prohrávali 14:20, odvrátili devět setbolů, a zvítězili 25:23 a 21:17.

"Jsem strašně šťastný, že se nám podařilo postoupit. Na turnaj jsme se dostali jako náhradníci, vůbec jsme zde neměli startovat. Prošli jsme si těžkými zápasy a zdravotními komplikacemi, takže je pro nás obrovská čest zahrát si ve Final Four," řekl Kubala, který měl problém s úpalem.

Podobný obrat předvedli čeští hráči v osmifinále po prohraném prvním setu s italskou dvojicí Alex Ranghieri, Enrico Rosso. I když v úvodním dějství uhráli jen 12 bodů, druhé zvládli 21:19 a v tie-breaku je nezlomila ani ztráta 8:11.

Petra Trdličková ve střelbě ze sportovní pistole skončila jedenáctá o jediný bod za finálovou osmičkou, její kolega Jindřich Dubový v libovolné pistoli obsadil 16. místo stejně jako Libuše Jahodová ve skeetu.

Po první dnu kvalifikace mužského skeetu se dělí o druhé místo Jan Sychra. Šestačtyřicetiletý brokař udělal jedinou chybu ze 75 pokusů, stejné skóre má i dalších šest střelců, stoprocentní bilanci si udržel jen Dán Jesper Hansen. Jakub Tomeček je se čtyřmi chybami na 22. místě a s malou šancí na šestičlenné finále.

V Baku neuspěl ani poslední zástupce českého boxu. Martina Schmoranzová se hned na úvod utkala s hlavní favoritkou a úřadující světovou šampionkou Anastasií Beljakovovou z Ruska a prohrála jednoznačně 0:3 na body.

"Plán byl takový, že se budu více tlačit, přebírat jí místo a mít více kombinací. Nic z toho mi ale od prvního kola nešlo," řekla Schmoranzová, které bylo hned po skončení duelu jasné, že pro ni turnaj skončil. "Ruska byla porazitelná, já jsem vytuhla. Psychika. I když jsem se snažila, bylo to jasné. Jen ve třetím kole se mi ji podařilo dvakrát trefit na bradu, ale to bylo málo," dodala.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy