Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Hladíková: Trať mi nesedla, medaili trochu nechápu

Baku - Bronz vybojovala v Baku bikrosařka Aneta Hladíková a přidala tak sedmou medaili pro českou výpravu. Hladíková uspěla i přes to, že jí náročná trať za vysokých teplot příliš nesedla.

Aneta Hladíková
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Je fakt těžká, alespoň kilo má," smála se. "Je to asi z největší úspěch v kariéře. Navíc už jsem v této kategorii jedna z nejstarších, takže teď už je každá medaile obrovský úspěch. Navíc tohle je výjimečná akce," doplnila. Třicetiletá cyklistka má ve sbírce kompletní sadu medailí z mistrovství Evropy a stala se i vicemistryní světa v cruiseru. Přesto prý byla dnes v závěru hodně nervózní.

"Když jsem se dostala na třetí místo, tak jsem si docela věřila. Když jsem ale vyjížděla z poslední zatáčky, tak se mi rozklepaly ruce. Bála jsem se, abych nenajela do nějaké díry a nepustila jsem řidítka. To se mi jindy nestává. Uvědomovala jsem si, že si jedu pro bronz, a přála jsem si ho," uvedla.

Hladíkové k úspěchu pomohl i karambol krajanky Romany Labounkové s Belgičankou Elke Vanhoofovou. "To se může stát v každém závodě. Tady to bylo těžší extrémním horkem, na které nejsme zvyklé," poukázala na fakt, že v Baku bylo přes 40 stupňů Celsia. "Když se oblékneme do kompletní výbavy, tak je to trochu o kolaps," řekla.

Závodnice ze Záboří nad Labem se v Baku vyrovnala i s netradičně roztaženým program. Kvalifikaci a rozjížďky totiž bikrosaři absolvovali již v pátek, v sobotu měli všichni kvůli silnému větru volno a o medaile bojovali v neděli. "I díky tomu jsem byla strašně nervózní. V sobotu mě navíc trochu přepadly střevní problémy, což se tady stalo asi každému. Byl to náročný volný den a byla jsem z toho docela vyčerpaná," přiznala.

Příliš jí neseděla ani trať. "Dráha by byla moc hezká, kdyby měla upravený povrch. Tím, že byl sypký, tak byl hodně pomalý. Od začátku mi to nesedělo, takže jsem šťastná, že se závod povedl. Trochu to ale nechápu," smála se Hladíková.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy