Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Do finále kanoistů se probojovali Fuksa, deblkajak i čyřkajak

Mingačevir (Ázerbájdžán) - Svůj program na Evropských hrách zahájili rychlostní kanoisté, kteří nezávodí v Baku, ale v Mingačeviru. Z úvodní rozjížďky postoupil z prvního místa přímo do finále na kilometrové trati singlkaniosta Martin Fuksa, ze třetího místa deblkajakáři Jakub Špicar, Patrik Kučera a třetí místo posunulo do bojů o medaile i čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba.

Martin Fuksa
zdroj: ČTK autor: Ladislav Adámek

"Jelo se mi opravdu dobře. Jel jsem tak, jak jsem chtěl. Trochu jsem se toho ale bál, protože tam bylo docela dost rychlých závodníků. Od startu jsem to ale měl pod kontrolou. Ve finiši jsem ještě zrychlil, protože jsem slyšel Poláka. Říkal jsem si, že když vedu, vyhraju," řekl Fuksa. Těšilo ho, že před finále může šetřit síly a nemusel odpoledne absolvovat semifinále.

Trochu nečekané problémy s postupem měli úřadující mistři světa na čtyřkajaku. "Dráha nám v rozjížďce ukázala, že umí být celkem neregulérní. V první polovině se nám jelo docela lehce, loď nám pěkně odjížděla a věřili jsme si, že soupeřům odjedeme, ale bohužel jsme chytili na kormidlo trávu, které tam plave docela dost, a loď nám to zpomalilo. Nakonec jsme museli bojovat i o poslední postupové místo do finále, které se nám naštěstí podařilo udržet," řekl Havel.

Ze semifinále poté do bojů o medaile postoupil z třetího místa kajakář Dostál a z první pozice deblkanoisté Filip Dvořák, Jaroslav Radoň. Ženský čtyřkajak Michaela Mlezivová, Lucie Matoušková, Monika Machová, Anna Kožíšková byl v semifinále sedmý a ve finále bude chybět.

Dostál uspěl i přesto, že nejprve "ulil" start a v následné jízdě byl trochu rozhozený. "Nebylo to ono, nemohl jsem si mezi záběry najít svůj odpočinek. Doufám, že se to před finále spraví a bude to dobré," přál si Dostál, který až do konce musel bojovat o poslední postupové místo. "Už jsem si říkal, že to bude zase jako na mistrovství Evropy, kde jsem jel jen malé finále. Ale řekl jsem si, že se to nesmí stát, a finiš jsem tam narval," řekl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy