Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Choupenitch po vypadnutí: Byl jsem asi centimetr od bodu

Baku - Šermíř Alexander Choupenitch v Baku nenaplnil medailové očekávání. Po prvenství v základní skupině prohrál v osmifinále o bod a turnaj pro něj záhy skončil. Fleretista se po vyřazení zlobil hlavně sám na sebe a uvědomoval si, že Itala Damiana Rosatelliho měl porazit.

Alexander Choupenitch
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Byla to strašná smůla, těsnější už to nemohlo být. Neměl jsem to ale nechat vůbec dojít do stavu 14:14. Vedl jsem 13:11 a uspěchal jsem to. Chtěl jsem to ukončit, a to byla chyba. Měl jsem s ním šermovat," litoval Choupenitch, který prohrál 14:15.

V boji o rozhodující bod byl kousek od postupu, ale nakonec s letošním juniorským mistrem Evropy i světa prohrál. "Zaútočil jsem a byl jsem asi centimetr od bodu. Měl jsem ho na lopatě a chyběl kousek, abych to rozsvítil," řekl jedenadvacetiletý šermíř. "Je to velké zklamání, měl jsem ho porazit," doplnil.

Brněnský rodák podle svých slov doplatil na to, že se moc tlačil do útoku. O své přemotivovanosti přitom mluvil již dopoledne po skupině a chtěl si na ni dát pozor. "Technicky i fyzicky jsem na tom byl velmi dobře, ale musím zapracovat na vedení boje. Na hlavě," uvedl Choupenitch.

Že by šel k psychologovi či psycholožce, ale neplánuje. "Určitě to má cenu, ale já s nikým nespolupracuju. Je to práce na jeden rok nebo více. Není to o tom, že bych přišel za psychologem a za hodinu byl ze mě nový člověk," řekl Choupenitch, jenž vše řeší hlavně s trenérem. "On mi často říká, abych nespěchal. Často mi to vychází, dnes za stavu 13:11 to ale byla chyba," vrátil se k duelu v Baku.

Šermíř, jehož rodiče jsou operními zpěváky, trénuje v Itálii, kde našel ideální podmínky. "Připravuji se s klukama, kteří jsou na špičkové úrovni, a mám trenéra, který vedl olympijského vítěze. Po všech stránkách je to na úrovni. Moje technika se za dva roky, co tam jsem, hodně zlepšila," řekl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy