Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Poslední hora

České stolní tenistky jsou bronzové

Baku – Stolní tenistky Renáta Štrbíková, Iveta Vacenovská a Hana Matelová jsou na Evropských hrách bronzové. Po semifinálové prohře s favorizovaným Německem si spravily chuť v bitvě o třetí místo s Ukrajinkami, které porazily 3:1. Navázaly tak na úspěch z kontinentálního šampionátu v roce 2013, na kterém byly také třetí.

Iveta Vacenovská
zdroj: ČTK autor: František Zálewský

Roli týmové jedničky potvrdila Iveta Vacenovská, jež v první dvouhře zdolala 3:1 Teťjanu Bilenkovou a zápas ukončila jasnou výhrou 3:0 nad Žannou Gaponovovou. "Je to jedna z našich nejcennějších medailí. Hlavně proto, že jsme porazily dva kvalitní celky v sestavě s Číňankami," řekla týmová jednička Iveta Vacenovská.

Důležitý druhý bod přinesly českému družstvu Hana Matelová a Renata Štrbíková, jež otočily z 1:2 na 3:2 dramatickou čtyřhru proti Gaponovové s Bilenkovou. "Ukázalo se, že tvoříme tým. I když nám to nešlo, tak jsme se dokázaly povzbudit a vyhecovat. Myslím si, že medaili jsme získaly zaslouženě," řekla Matelová. "Musím přiznat, že jsem se poslední míčky jen radovala a nepřemýšlela nad taktikou nebo nad tím, co holky hrají," pousmála se Vacenovská.

Cennou a překvapivou výhru vybojovaly zejména v prvním kole, v němž dokázaly vyřadit úřadující vicemistryně Evropy z Rakouska. "První zápas se nám povedl a nažhavil nás. Celkově se nám tady líbí a užíváme si to. Máme dobrý tým a vzájemně si vyhovíme," pochvalovala si česká jednička.

Češky se v posledním duelu na hrách rychle oklepaly z nedělní semifinálové porážky 0:3 s Německem. "Abychom proti nim uspěly, musely bychom podat nadlidský výkon. Každá jejich hráčka je před námi na žebříčku. Udělaly jsme maximum, ale nepovedlo se to. Rychle jsme se ale otřepaly a neřešily to. Věděly jsme, že přijde další šance o den později," podotkla Vacenovská.

Bez ohledu na medailový úspěch si stolní tenistky premiérové Evropské hry užívají. "Když jezdíme desetkrát na mistrovství Evropy, tak je to pořád stejný turnaj. Tady jsme víc v pohodě a víc jsme si to užívaly. I proto medaili řadím skoro nejvýše, navíc jsou Evropské hry poprvé. A atmosféra tady dýchá olympiádou," podotkla Vacenovská, účastnice olympijských her v Londýně před třemi lety.

Stolní tenistky teď čeká turnaj jednotlivců, ve kterém chtějí také uspět. Medaile je povzbudila. "Vím, že můžu hrát dobře a že tady hraju dobře. Bude těžké to zopakovat, ale teď můžeme jen překvapit. V družstvech se nám to podařilo, můžeme to zkusit znovu," dodala Vacenovská, která má v 1. kole volný los. Těší se tak na den odpočinku.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy