Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Badmintonista Koukal medaili nezíská, vypadl ve čtvrtfinále

Baku - Badmintonista Petr Koukal na Evropských hrách v Baku medaili nezíská. V boji o postup do semifinále český reprezentant prohrál 1:2 na sety s Němcem Dieterem Domkem. Ve čtvrtfinále neuspěl ani smíšený pár Alžběta Bášová, Jakub Bitman. Judista Jaromír Ježek sice porazil nasazenou jedničku ve váze do 73 kilogramů, ale pak mu těsně unikl postup do čtvrtfinále.

Petr Koukal
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Devětadvacetiletý Koukal procházel dosavadním průběhem turnaje bez ztráty setu, o ten však přišel hned na úvod svého pátého duelu v Baku. Na prohru první sady poměrem 18:21 dokázal zareagovat stejným výsledkem a vynutil si rozhodující set, v němž ale od začátku ztrácel.

Po katastrofálním úvodu a skóre 0:6 sice dokázal Koukal v průběhu sady snížit na rozdíl jednoho bodu, více mu však soupeř nedovolil. Domke využil hned první mečbol za stavu 20:17, když český badmintonista zahrál do sítě, a postoupil do semifinále.

"Chybělo mi trochu více rozvahy v klíčových momentech a lepší taktické rozhodnutí během výměn. A schopnost ukončit výměny v momentech, kdy jsem si to vypracoval. Často jsem se v dlouhých výměnách dostal do situace, kdy mi nahrál a měl přijít úder, který to zakončí na čáru, nebo jeho utopí," řekl Koukal.

Řadu dlouhých výměn ukončila chyba českého reprezentanta. "To ho ještě psychicky posílí. Takových momentů tam bylo pět nebo šest v celém zápase, a to je přesně ten rozdíl, o který to nakonec bylo," uvedl Koukal.

"Životní šance jsme měl jiné a naštěstí se povedly zvládnout," řekl Koukal po porážce a poukázal na onemocnění rakovinou varlat, se kterým bojoval v roce 2010. "Byla to určitě šance na dobrý výsledek a, jak říkám, zápich do životopisu. Medaile s olympijskými kruhy je dobrá. Už je to ale pryč a nezbývá mi než doufat, že nebyla poslední a povede se vybojovat si minimálně ještě jednu. Pořád věřím, že na jednu velkou medaili mám," uvedl devětadvacetiletý český reprezentant.

Zápas od medaile byl i pár Bášová, Bitman, který ve čtvrtfinále prohrál s dánskou dvojicí Niclas Nohr, Sara Thygesenová 21:23 a 12:21. V prvním setu měli Češi dva setboly, ale nakonec sadu prohráli. Druhá již byla v režii favorizovaných Seveřanů.

"Bylo to blízko. Věděli jsme, že oni jsou kolem dvacátého místa na žebříčku a my asi sedmdesátí. Byli jsme ale dobře namotivovaní a je škoda, že to nevyšlo," řekla Bášová, která stejně jako její partner hodně litovala zejména koncovky prvního setu. "Chyběl nám kousek štěstí. Já jsem byl v prvním setu trochu pasivní, možná jsem se toho trochu bál. Nevyužité dva setboly, škoda," uvedl Bitman. 

Je nám líto, video expirovalo.
Koukal si o medaile nezahraje, v Baku vypadl ve čtvrtfinále

Velmi dobře rozjetý turnaj judistů měl Jaromír Ježek, který nejprve zdolal Němce Christophera Völka a následně i nasazenou jedničku a domácího favorita Rustama Orujova, jenže v osmifinále smolně podlehl Nikolu Gusičovi z Černé Hory. Deset vteřin před koncem mu sice vyšel chvat na juko, který měl stačit na vítězství, ale soupeř přešel do kontradržení. Udržel Ježka na ipon a postoupil na jeho úkor.

Také další čeští judisté neprošli úvodními koly. Jakub Ječmínek a Jaromír Musil vypadli ve 2. kole, Alena Eiglová nestačila hned na první soupeřku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy